Video/ Korçarët ngrihen në këmbë për Shënderbeun: Ne jetojmë me futbollin

Mijëra qytetarë dolën në rrugët e qytetit të Korçës, për të kundërshtuar vendimin e UEFA-s, për dënimin e klubit “Skënderbeu” , dyshohet si i përfshirë në trukim ndeshjesh

Ndërkohë që prej ditës së djeshme, është duke u nënshkruar një peticion online, që ka për qëllim mbledhjen e firmave, kundër përjashtimit të Skënderbeut për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe një gjobë prej 1 milion euro.
Ndërsa nga ana e klubit refuzohet automatikisht të jenë përfshirë në një aferë të tillë./L.P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*