Ambasada e SHBA: Si të aplikoni për bursa në Amerikë!

Nëpërmjet një publikimi në “Facebook”, ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të përfitojnë burasa 42-ditore, ndërsa aplikimet do të vazhdojnë deri në datën 31 mars.

“Thirrje për të gjithë profesionistët e çdo rajoni në Shqipëri për të aplikuar në një bursë 42-ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës! Ky program është një shkëmbim dypalësh që përfshin 38 profesionistë nga 5 vende të Evropës dhe 19 udhëheqës nga Shtetet e Bashkuara, të cilët do mund të sjellin ndryshim pozitiv në komunitetet e tyre. Mësoni më shumë dhe aplikoni deri më 31 mars”, thuhet në njoftimin e Ambasadës./g.s-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*