Braçe i kërkon llogari Ramës për rrugën

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka shprehur në profilin e tij “Facebook” një shqetësim në lidhe me gjendjen e keqe të aksit rrugor Thumane-Rrogozhinë, duke i kërkuar llogari vetë qeverisë Rama.

Statusi:

“A ka njeri nga qeveria ime të më thotë;

Përse aksi Thumane-Rrogozhinë duhet të shkurtohet në Kashar?

Nëse ndodh kjo, atëherë për të shkuar deri në Rrogozhinë duhet të ndalesh në Kashar, të marrësh autostradën e shkatërruar në drejtim të Durrësit, të hipësh në mbikalim për të kaluar në unazën që po shkatërrohet deri në Plepa, pastaj të marrësh rrugën që po i del asfalti e tashmë të rrezikshme për shkak të stacioneve të furnizimit me karburant nga Plepat për në Rrogozhinë!

Vlen?

Për mua jo nëse nuk arrin në Rrogozhinë sic ka qenë idea dhe projekti fillestar prej vitit 2004!”

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*