Gjendet i vdekur në Londër armiku i Putinit

Disa ditë pas helmimit të ish-agjentit rus, Segrei Skriptal dhe vajzës së tij, gjendet i vdekur edhe një biznesmen rus në Londër.

Nikolai Grushkov, 69 vjeç, u gjet sot i vdekur nga policia britanike.

Ai edhe si një prej armiqve të Vladimir Putin.

Për momentin këto dy vdekje nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën sipas shërbimeve sekrete britanike.

Nga ana tjetër, të afërmit e Berezovskit këmbëngulin se ai është vrarë me urdhër të Presidentit Putinit./g.s-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*