Ja ku do të drekojë Rama dhe qeveria në Elbasan!

Ashtu si është bërë traditë mbledhja e qeverisë këtë radhë është zhvilluar në Qarkun e Elbasanit. Dritare.net meson se kryeminstri ka zgjedhur të drekojë në restorantin më të ri, në Labinot-Fushë, Rozafa që dhe do të inaugurohet ditën e sotme.

Në këtë vilë, në vitin 1943 u krijua Shtabi i Përgjithshëm i Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare.

Shtëpia e Shtabit, pas lufte u kthye në muze dhe si e tillë qëndroi deri në 1997, vit kur u plaçkit dhe shkatërrua.

21 vjet e braktisur, derisa, shtëpinë ku Enver Hoxha themeloi Shtabin, një nga biznesmenët më të njohur në vend, Gjergj Luca, vendosi ta rikthejë në jetë.

Ky hotel-bar-restorant dhe markatë peshku është rilindur në një nga vendet më të bukura dhe historike në Shqipëri.

Këtu, ku dikur Enver Hoxha mblidhte Shtabin, sot Rama do  të drekojë me qeverinë e tij. Sepse asgjë nuk zhduket, vetëm transformohet dhe përmirësohet./Dritare.net.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*