Mendohej se kishte vdekur për shkaqe natyrore, ishte vrarë nga nusja e djalit

Pasi ka kaluar një vit nga përcaktimi si një vdekje nga shkaqe natyrale të një 47- vjeçarjeje në Tiranë, mbrëmjen e sotme ngjarja ka marrë një tjetër rrjedhë.

Më 30 prill të vitit 2017, policia raportoi se është dërguar nga familjarët në QSUT shtetasja L.L, vjeç 47, banuese në Frutikulturë, e cila ka ndërruar jetë nga infarkti.

Megjithatë uniformat blu kanë bërë me dije se 47-vjeçarja Lirije Lami është vrarë.

E akuzuar për këtë vrasje është nusja e djalit të saj Marjana Cmeta, e moshës 21 vjeç. Cmeta dyshohet se ka vrarë vjehrrën e saj për konflikte familjare.

Madje edhe bashkëshorti i saj, Agim Lami u arrestua mbrëmjen e sotme bashkë me dy të tjerë si persona që kanë pasur dijeni për ngjarjen dhe nuk kanë kallëzuar krimin./g.s-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*