Nëse nesër do të dilni të festoni, mos harroni çadrat!

Ditën e nesërme të gjithë ata, që do të dalin për të festuar nuk duhet të harrojnë çadrën në shtëpi, pasi moti Ditën e Verës, si në Tiranë po ashtu edhe në Elbasan parashikohet me vranësira dhe reshje lokale. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meterologjik Ushtarak, moti nesër në Tiranë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranëshirash. Vranësirat do të  shoqërohen herë pas here me reshje shiu me intensitet të ulët, por lokalisht dhe hera-herës edhe në  formën e shtrëngatave. Pra nuk mund të përcaktohet se kur fillojnë dhe kur mbarojnë reshjet, por deri në fund të ditës do të jetë kjo panoramë.

Sipas sinoptikanëve të njëjtat kushte meteorologjike do të  jenë edhe për qytetin e Elbasanit. Por, ndryshimi i vetëm është se në qytetin e Elbasanit prej  orës 13:00 deri në orën 19:00 pritet mot me vranësira të dendura dhe reshje shiu të vazhdueshme.V.D/Dritare.net/

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*