Rama: Gjiknuri, ose mbaro rrugën Tiranë-Elbasa, ose largohu

Shefi i qeverisë, Edi Rama ishte sot i pranishëm në një takim me banorët e Elbasanit për të prezantuar sukseset e platformës së bashkëqeverisjes.

Në këtë takim një prej banorëve ngre problemin e rrugës Tiranë-Elbasan.

Rama reagoi menjëherë duke u shprehur se kjo është një sfidë për Gjiknurin dhe se duhet të mbarojë rrugën, ose të largohet.

“Ministri ka marrë sot vendimin që të marrë përsipër që të mbaroj rrugën Tiranë-Elbasan deri në fund të vitit. Ai ka marrë barrën o ta mbaroj o të mbaroj”, deklaroi Rama.

“Unë e kam marrë përsipër, pres lëvrimin e fondit dhe barra do kalohet së bashku me kryeministrin”, u përgjigj Gjiknuri./g.s-Dritare.net

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*