Rama premton: Rruga Tiranë-Elbasan përfundon brenda këtij viti

Kryeministri Rama së bashku me kabinetin qeveritar ndodhen në Elbasan, ku do të qëndrojnë dy ditë.

Në një konferencë për mediat, Rama ka deklaruar se rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti.

Ai gjithashtu tha se po finalizohet një aks i ri rrugor mes Elbasanit dhe Beratit.

“Ka sjellë transformim duke sjellë infrastrukturë që importon në Evropë produktet e peshkut duke krijuar punësim. Me kënaqësinë e kësaj pamje të papritur për mua, dëshiroj të ndaj me ju disa momente të Këshillit të Ministrave.

Çdo muaj jemi në një qark jo për ekskursion apo turizëm, por për të qëndruar dhe shkuar në çdo pjesë të aktivitetit të zonës për të kontaktuar drejtë për drejtë me njerëzit, për të mbajtur shënim çfarë dëgjojmë e për të përcjellë mesazhet tona. Kemi dy probleme të trashëguara, dy gropa që kemi bërë përpjekje për t’i mbushur por ende nuk e kemi bërë plotësisht.

Kam parasysh rrugën Elbasan-Tiranë dhe rrugën tjetër Qukës-Qafë Plloc, projekte skandaloze. Jemi të vendosur të realizojmë rrugën brenda këtij viti të hapet. Po finalizohet një aks i ri rrugor i nisur në mandatin e parë mes Elbasanit e Beratit,” tha Rama./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*