Shikoni si i ka bërë flokët Jessica Alba!

 

Dihet se gjatë gjithë shtatzënisë trupi i gruas ka shumë ndryshime, të shumtat janë nga ana estetike. Simptomat janë të dukshme jo vetëm në lëkurë, por edhe në flokë.

Për shkak të nivelit të lartë të estrogjenit në trupin e gruas shtatzënë, flokët rriten më shpejt. Jessica Alba e ka përjetuar atë në mënyrë të plotë, dhe për këtë arsye ajo ndau publikisht gëzimin e madh të ndryshimit të flokëve të saj.

Në veçanti, ajo ka ngarkuar në rrjetin social të saj ‘Instagram’, një fotografi të saj para dhe pas për fansat e saj ku shkruan: “Ndihem kaq mirë që i hoqa flokët e shtatzënisë. Cili është mendimi juaj?

Stilisti i saj i flokëve, Chad Wood, propozoi të zvogëlojë gjatësinë e flokëve në mënyrë që ti forcohen flokët dhe të eliminojë të djegurat.  Në përfundim ajo del shumë e bukur dhe i shkojnë jashtëzakonisht shumë flokët e shkurta./De.My-Dritare.net

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*