Takimi me Aldo Baren në burg/ Gjonaj: Vizitë brenda normales

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj zhvilloi sot një vizitë në burgun e Peqinit, gjatë të cilit inspektoi dhe ambientet e brendshme, si dhe u takua me disa të burgosur, mes të cilëve edhe Aldo Bare dhe Enver Dondollaku.

Menjëherë pas kësaj vizite reagoi deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, i cili ngriti akuza se kjo vizitë mund të jetë bërë që Edi Rama të shantazhoj dikë.

Megjithatë, Gjonaj i është përgjigjur nëpërmjet një mesazhi në “Facebook” duke theksuar se kjo vizitë është zhvilluar brenda normalitetit.

Postimi i plotë

Kthej mbrapsht me përçmim sulmin e ulët të Partisë Demokratike, përmes një prej figurave më të diskredituara të teatrit politik opozitar, lidhur me vizitën time të punës në IEVP e Peqinit.

Vizita ime është zhvilluar brenda normalitetit të detyrës sime si ministre e Drejtësisë. Këtë detyrë e kam marrë me të gjithë përgjegjësinë që ajo ka dhe prej ditës së parë, e kam pasur plotësisht të qartë edhe detyrën, edhe me çfarë do të duhet të përballesha. Përfshirē edhe zhgarravitësat profesionistë të mjedisit të debatit publik.

Kam bindjen se çdo njeri normal që i lexon apo dëgjon marrëzira si kjo e sotmja ndaj meje (dhe fatkeqësisht ndodhin përditë), e kupton pa asnjë mundim se burimi i tyre është dëshpërimi i një opozite që ka humbur gjithçka./g.s-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*