Teatri i ri/ Lubonja: Kumbaro të japë dorëheqjen

I ftuar në emisionin “Opinion” në “News24”, Fatos Lubonja kërkon dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ajo u shpreh se nuk ka projekt për teatrin ndërkohë që vetëm dy javë më vonë miratohet projekti.

“Është skandaloze që një ministre Kulture e cila thotë nuk ka projekt, pas një jave del Bashkia dhe thotë që ka projekt, pastaj pas një jave aprovohet projekti. Pra këta tallen me njerëzit. Por këta nuk kanë as dinjitet, se po të kenë dinjitet ajo ministre që tha s’ka projekt nesër jep dorëheqjen. Por këta janë mashtrues”, u shpreh Fatos Lubonja. i ftuar në studion “Opinion” në “News 24”./g,s-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*