Vrau të dashurën, mijëra persona kërkojnë që ylli i rrokut të zhduket nga festivali

Një yll rroku francez që përfundoi në burg para disa kohësh pasi vrau të dashurën e tij ka anuluar disa performanca festivali pasi u përball me një reagim të ashpër.

Bertrand Cantat u dënua me 8 vite burg sepse rrahu për vdekje aktoren Marie Trintignant, por u lirua pas 4 vitesh dhe iu rikthye muzikës.

Në një peticion të firmosur nga 75 mijë persona kërkohet që performanca e tij në maj të anulohet.

Ngjarja tragjike ku aktorja franceze Marie Trintignant humbi jetën ndodhi në dhomën e një hoteli në Lituani në vitin 2003. Vrasja u konsiderua si një ngjarje tronditëse në Francë në atë kohë, por ai u lirua në vitin 2007. Cantat iu rikthye në muzikë duke sjellë një album të ri në vitin 2013./d.m-dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*