Arena- Pse nuk ka paqe në auditore?

Shkurt 15, 2018 0

Në një kohë kur universitetet publike janë duke hasur shumë problematika, zv/ministri i Arsimit, Ervin Demo tha në studion e Arena se keqmenaxhimi qëndron vetëm në Universitetin e Tiranës, duke përjashtuar të tjerat. Zëdhënësja e

Arena -Arrestimet sapo nisën, kush e ka radhën?

Shkurt 8, 2018 1

Arrestimi i dy ish-drejtorëve të përgjithshëm rrugorë, ka ngjallur shumë debate në publik. Disa e quajnë si fillimin e reformës në drejtësi, si edhe hapja e shumë arrestimeve të ngjashme. Kështu e kanë cilësuar dy

Arena – “Rilindja e ushtrisë së vdekur”

Janar 25, 2018 0

Debati mbrëmjen e të mërkurës në Arena u përqendrua në çështjen e gërmimit të eshtrave të ushtarëve grekë. Në një panel Marenglen Kasmi-Historian, Erald Kapri-Studiues, Aleksandër Çipa-Gazetar, Auron Tare-Studiues, Ardian Muhaj-Studiues Në Institutin E Historisë.

Arena – Po i kap, apo po i lëshon Arta peshqit?

Janar 11, 2018 0

Pas shkarkimeve dhe emërimeve të reja të bëra nga Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, reagimet kanë qenë nga më të ndryshmet. Këto të fundit ishin dhe në fokus të emisionit Arena këtë të mërkurë, me

Arena – Skënderbeu, të pathënat e një legjende

Janar 4, 2018 0

Pas vendimit të qeverisë Rama, për shpalljen e vitit 2018, si “Viti i Skënderbeut”, historiani Pëllumb Xhufi dhe autori i “Skënderbeu, kryqtari i fundit”, Virgjil Kule ishin të ftuar në emisionin e parë të “Arenës”

Arena – ‘Vox Populi Vox Dei’

Janar 4, 2018 0

Në një emision ndryshe, të mërkurën, në studion e Arenas u trajtuan disa prej çështjeve që shënjuan vitin 2017. Në panelin me të ftuar njerëz të zakonshëm, ata që janë aktorët dhe pësuesit e ngjarjeve,

Arena – “29 nëntor, çfarë fsheh kjo datë!”

Dhjetor 1, 2017 0

Mbrëmë në emisionin Arena nga Dritan Hila, tema kryesore ishte 29 Nëntori dhe çfarë fshihet pas kësaj date. Të ftuarit në studio diskutuan një sërë çështjesh lidhur me pushtimin italian, atë gjerman dhe ndikimin e

Arena – “Kreta, takim historik apo spektakël?”

Nentor 16, 2017 0

Pas takimit në ministrit Bushati në Kretë më ministrin Kotcias, publiku ende nuk e di rezultatin. Të ftuarit në studion e Arena, në Ora News, sollën në vëmendje disa prej çështjeve kryesore të bisedimeve dhe

1 2 3 5