Ja sa kushtojnë fanellat e reja të kombëtares!

Shkurt 23, 2017 0

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka prezantuar dje fanellat e reja me të cilat do të përdoren që në sfidën ndaj Italisë në Palermo. Imazhi ballor i uniformës është një imitim i ndërthurjes së pendëve të

Champions League, Juventus drejt kualifikimit

Shkurt 22, 2017 0

Kanë përfunduar dhe dy ndeshjet e fundit të kompeticionit të “Uefa Champions League” të cilat ishin Porto-Juventus dhe Sevillia-Leicester. Kampionët në fuqi të Italisë kanë marrë një fitore me aromë kualifikimi për në raundin e

Partizani mund Tiranën, fiton derbin e 148-të

Shkurt 20, 2017 0

Partizani ka fituar derbin numër 148 kundër Tiranës duke i mposhtur me rezultatin 2-1 në “Selman Stërmasi”. Një ndeshje tejet emocionuese ky derb i tretë i këtij sezoni me sulme të shumta në portat respektive.

Luiza Gega fiton medalje të artë edhe në Stamboll

Shkurt 17, 2017 0

Viti 2017 ka nisur në mënyrë të jashtëzakonshme për Luiza Gegën. Atletja shqiptare vazhdon të koleksionojë medalje në mitngjet e ndryshme europiane, ndërsa këtë të premte triumfoi në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në

Champions League, Bayerni dhe Reali afër kualifikimit

Shkurt 15, 2017 0

Janë luajtur mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e rradhës të fazës së 1/8-tave të ” Uefa Champions League” mes Bayern MunichArsenal dhe Real Madrid-Napoli. Sfida e zhvilluar në “Allianz Arena”, u mbyll me rezultatin e thellë

Luiza Gega fiton medaljen e argjendtë në Çeki

Shkurt 15, 2017 0

Atletja shqiptare, Luiza Gega, ka korrur një tjetër sukses në arenën ndërkombëtare në këtë fillim 2017­-e. Pas medaljes së bronztë të pak ditëve më parë në turneun e sallave të mbyllura në Paris, në garën

Champions League, PSG-ja mund Barcelonën

Shkurt 14, 2017 0

Janë rikthyer mbrëmjen e sotme emocionet e “Uefa Champions League”, me dy ndeshjet e para të fazës së 1/8-ave që ishin PSGBarcelona dhe Benka-Dortmund. Supersda mes PSG-së dhe Barcelonës e luajtur në “Parc des Princes”

1 2 3 111