SHBA dhe Kina i japin fund luftës tregtare

May 21, 2018 0

SHBA-ja dhe Kina vendosën t’i japin fund luftës tregtare, pasi ndaluan zbatimin e tarifave ndëshkuese ndaj njëra-tjetrës. Kjo marrëveshje u arrit, pas bisedimeve në Uashington, në të cilën SHBA-ja u përpoq të bindte Kinën, për

Përgjoi zgjedhjet presidenciale të Trumpit? FBI nën hetim

May 21, 2018 0

Një hetim ka nisur nga Departamenti Amerikan i Drejtësisë, përkundrejt FBI-së, për të parë nëse kanë përgjuar në zgjedhjet presidenciale të Donald Trump-it, në vitin 2016. Trump-i, përmes një postimi në Twitter bëri të qartë

Turqi, sekuestrohen mbi 1.2 ton marijuanë

May 20, 2018 0

Një sasi prej 1.2 ton marijuanë janë sekuestruar në në qarkun Diyarbakır të Turqisë. Droga u sekuestrua në kuadër të një operacioni anti mafia që u zhvillua në këtë zonë. Droga u gjet në 26

Paradoksi i fiksimit me dasmën mbretërore

May 19, 2018 0

Sally Kohn, CNN Nuk e kuptoj se pse dikush në Britani, ose dhe kudo tjetër nëpër botë, mund të dojë t’ia dijë për dasmën mbretërore. Megjithatë, ja ku jam, duke klikuar pa pushim çdo artikull,

BE del kundër SHBA, mbështet ekonomikisht Iranin

May 19, 2018 0

  Vendet e BE-së, nuk e pritën mirë tërheqjen e SHBA-së nga marrëveshja me Iranin. Megjithëse, Franca, Gjermania vazhdimisht tentuan t’i mbushnin mendjen presidentit Trump, për të mbajtur këtë marrëveshje, nuk ia dolën. Komisioni Evropian, si

1 2 3 249