Dritare – Kush përgjoi kë – Pj.2

Prill 5, 2016 0

Skandali i përgjimeve në Maqedoni është ende i pazbardhur. Palët e përfshira u shprehën se ishte montazh. Ndërkohë, vetë BDI, partia, përfaqësuesit e së cilës në parlament dhe qeveri, u përgjuan, mori një vendim surprizë.

Dritare – Kush përgjoi kë – Pj.1

Prill 5, 2016 0

Skandali i përgjimeve në Maqedoni është ende i pazbardhur. Palët e përfshira u shprehën se ishte montazh. Ndërkohë, vetë BDI, partia, përfaqësuesit e së cilës në parlament dhe qeveri, u përgjuan, mori një vendim surprizë.

Dritare – Protesta për Parkun

Mars 29, 2016 0

Ne studio me Erion Kristo, pedagog ; Gerti Bogdani, deputet i PD ; Eljan Tanini, aktivist ; Rezearta Çaushaj, qytetare aktive. Debat për një ditë përleshjesh në Parkun e Liqenit Artificial, ku opozita ka protestuar

Dritare – Bojken Abazi i dëbuar nga Kosova

Mars 22, 2016 0

Ne studio me Bojken Abazi, anëtar i Kryesisë dhe Sekretar për Marrëdhënie me Jashtë në Lëvizjen VETËVENDOSJE!. Me urdher te Policise se Kosoves, pas arrestimit ai eshte deportuar nga ky vend dhe i eshte ndaluar

Dritare – Kongresi dhe Referendumi

Mars 22, 2016 0

Ne studio me analistet Çim Peka dhe Alfred Lela per te komentuar zhvillimet me te fundit ne gjirin e Partise Socialiste, e cila zhvilloi ne fundjave Kongresin e saj. Vendimi per t’iu drejtuar bazes me

Ekskluzive/ Intervistë me Guy Lawson

Mars 15, 2016 0

Interviste ekskluzive me gazetarin amerikan Guy Lawson, autor i librit “Armët dhe Çunat”. Libër i botuar edhe në Shqipëri nga shtëpia botuese OMSCA. Informacionet më të shumta për Gërdecin, sipas gazetarit amerikan Guy Lawson, kanë

Sekretet e Gërdecit

Mars 15, 2016 0

Ne Dritare me Rudinën për të folur për Gërdecin, 8 vjet pas ngjarjes së tmerrshme të shpërthimit të fabrikës së demontimit të armëve, ku humbën jetën 26 vetë. Në studio me familje të viktimave: Zamira

Dritare me Rexhep Qosjen

Mars 9, 2016 0

Deshperimi i Profesor Qosjes për gjendjen në Kosove dhe besimi i tij te Fjala. Ajo që bën shqiptarët të nisin të mendojnë me kokën e vet dhe jo si konsumatorë të pushtetit të skllavopronarëve. Një

Dritare – Me Ministren e Arsimit dhe Sportit

Mars 1, 2016 0

E ftuar ne ‪‎Dritare me‬ Rudinen, Ministri i Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla. Ne vazhdim te zbatimit te Reformes per Arsimin e Larte, do te jete edhe vleresimi i cilesise se Universiteteve. Akreditimi i institucioneve

Parku dhe Qytetaret | Pj.1 – 22 Shkurt 2016

Shkurt 23, 2016 0

Debat në studio mes Bashkisë, analistëve dhe protestuesve të shoqërisë civile, duke dashur të kemi një ballafaqim idesh, pro dhe kundër ndërtimit dhe jo përplasje politike. Te ftuar Joni Baboçi, Bashkia Tiranë / Eljan Tanini,

Nexhmije Hoxha/ Intervista e fundit

Shkurt 9, 2016 0

Në intervistën e lamtumirës, ajo tregon 95 vitet e jetës së saj dhe sidomos  vitet me Enver Hoxhën, duke e nisur me njohjen, propozimin, martesën e deri te jeta e përbashkët, letërkëmbimet, ditarët, të cilat

1 8 9 10 11