Historia e Eglit, gjeniut 9-vjeçar që vuan nga autizmi

Shtator 19, 2017 0

Në shkollën pedagogjike të Elbasanit mëson edhe një nxënës pak i veçantë. Ai është nëntëvjeçari Egli Malësia që shkon në klasën e tretë dhe dëftesën e ka me nota të shkëlqyera. Egli është diagnostikuar me

Vera Mjeku, shembulli i një gruaje të suksesshme shqiptare

Shtator 18, 2017 0

Nga Kozeta Turishta Vera Mjeku, një emër i njohur në Diasporën Shqiptaro –Amerikane,  për sukseset ndër vite të projekteve të ndryshme që ka realizuar, duke promovuar dhe mbështetur artistikisht dhe më gjerë, shqiptarët që jetojnë

7-vjeҫarja me autizëm që çuditi të gjithë

Shtator 15, 2017 0

Jona është diagnostikuar që në moshën 3 vjeҫ e gjysmë me autizëm, dhe sot ajo është 7-vjeҫare. E ftuar në studion e emisionit “Zonë e Lirë” ajo ka çuditur të gjithë për shkak të zgjuarsisë

Shqiptari i djathit në malet e Zvicrës

Shtator 15, 2017 0

Avdulla Hakaj u largua nga Kosova për të shpëtuar kokën nga terrori serb. Sot ai është njëri prej specialistëve më të mirë për prodhimin e djathit në rajonin La Gruyère të Zvicrës. Një rrëfim për

1 2 3 16