Arbën Xhaferi, in memoriam

Gusht 15, 2017 0

Arbën Xhaferi u nda nga jeta më, 15 gusht 2012. Ishte politologu, filozofi, ideologu dhe vizionari i shqiptarëve. Dritare.net sjell një intervistë nga libri “12 porositë e Arbën Xhaferit”, me autore gazetaren, Rudina Xhunga. Kjo

Intervista e plotë/ Nishani: 5 vitet e mia si President

Korrik 27, 2017 0

Intervista e plotë e ish-Presidentit Bujar Nishani dhënë për “Arena” nga Dritan Hila Dritan Hila: Mirëmbrëma! Jemi në puntatën e fundit të sezonit dhe kemi zgjedhur që të bëjmë një intervistë me Presidentin e Republikës

Ngjela: Enver Hoxha ishte i destinuar për pushtetin

Korrik 20, 2017 0

Spartak Ngjela këmbëngul se Enver Hoxha nuk ka pasur asnjë rol në mbledhjen e themelimit të Partisë Komuniste Shqiptare më 8 nëntor 1941. Bazuar në një tregim të të burgosurit politik në burgun e Ballshit,

1 2 3 20