isa mustafa

Portreti i paautorizuar i Isa Mustafës

Maj 2, 2016 0

Klan Kosova ka  transmetuar mbrëmë emisionin Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Portret i paautorizuar i Isa Mustafës”. Në këtë dokumentar ndërtohet një profil politik e ekonomik i Kryeministrit aktual, me pamje dhe dokumente ekskluzive, si dhe

charlie hebdo

Historia e feve, si lëndë në shkollat tona

Prill 13, 2016 0

Ideja e qeverisë, që do materializohet vitin e ardhshëm: Një lëndë për historinë e feve në shkollat shqiptare. Pro, kundër, skepticizëm… Flasin në DITA Bedri Islami, Andrea Stefani, Moikom Zeqo, Daut Gumeni, dom Gjergj Meta,

dietya

Biznesi i “shëndoshë” i dietave

Prill 3, 2016 0

Nga programi i dietave të personalizuara, te restorantet që gatuajnë dhe dërgojnë në shtëpi, deri te qendrat e dobësimit me metoda teknologjike bashkëkohore… të gjithë nën “urdhrat” e kërkesave në rritje të shqiptarëve për të

image

Si të bëhesh bullgar, kur je nga Kukësi?

Mars 26, 2016 0

Çdo javë në qendër të Kukësit, pasagjerë të pazakontë ngjiten me dokumente në duar brenda një furgoni dhe nisen për një udhëtim tetë orësh drejt Sofjes, kryeqytetit bullgar. Pasagjerët i përkasin zonës së Gorës, e

gazet

Fundi i gazetave shqiptare

Mars 26, 2016 0

Si do të mbijetojë biznesi prej rreth 3 milionë eurosh i shtypit të shkruar?! Ajo që ishte paralajmëruar prej vitesh, po ndodh. Gazeta “Shqip”, e treta më e madhe në vend, sipas të ardhurave, do

image

Unë dëshmoj për Fadil Hoxhën

Mars 23, 2016 0

Nga Gjeneral Rahman Parllaku* Unë pata fatin të njihesha me Fadilin në zjarrin e luftës për çlirimin e Kosovës, kur ai e drejtonte atë me guxim e largpamësi. Që të vlerësosh realisht figurën e Heroit

shitjet

Shitjet online: Biznesi i vështirë në Shqipëri

Mars 21, 2016 0

Janë vetëm në fillesat e para, megjithatë po gjejnë vështirësi të rriten në një treg që është pothuajse i paeksploruar dhe të mbijetojnë në mesin e konkurrencës së “egër” të shitjeve tradicionale me pakicë. Operatorët

call center

Fundi i Call Center në vendet në zhvillim

Mars 19, 2016 0

Call centres kanë krijuar mijëra vende pune të mira në botën në zhvillim. Teknologjia kërcënon t’i eliminojë sërish ato. Qoftë në Najrobi apo Albuquerque, një qendër tregtare nuk është me të vërtetë një qendër tregtare,

femra-te-suksesshme

Kur drejtojnë femrat

Mars 19, 2016 0

Të pavaruara, të guximshme për të eksperimentuar, këmbëngulëse për t’i bërë gjërat mirë dhe mbi të jgitha me ide të qarta për të ardhmen. Janë profile femrash që drejtojnë apo menaxhojnë me sukses sipërmarrje, që

1 2 3