Zbardhet biseda telefonike Rama – Marcon

Maj 8, 2017 0

Rama ka qenë një ndër udhëheqësit e parë që e ka uruar presidentin e ri të Francës për zgjedhjen e tij. Mendohet se ky privilegj i veçantë është bërë me ndermjetesim nga ana e presidentit

Rama, Apel francezëve ditën e zgjedhjeve

Maj 7, 2017 0

Të dashur francezë, Unë jam Edi Rama kryeminister i nje vendi të vogël në Ballkan të cilin shumë nga ju nuk e njohin. Ne kemi si simbol shqiponjën dhe i themi vetes bij të shqipes,

Drejtori i CIA-s ankohet ndaj Avokat Ngjelës

Prill 26, 2017 0

Prononcimet e fundit të Avokat Ngelës i cili ka parashikuar sesi do të zhvillohen skenarët politikë në Shqipëri dhe cilat janë veprimet që do të ndërrmarë SHBA dhe BE, kanë ngjallur konfuzion tek aleatët. Ata

Drejtori i CIA-s i shkruan avokat Ngjelës

Prill 21, 2017 1

Parashikimet e Avokat Ngjelës kanë qenë nga më të suksesshmet kohët e fundit, sidomos përsa i përket politikës amerikane në Shqipëri. Pavarësisht se ende nuk është vërtetuar asgjë, ai vazhdon të këmbëngulë, dhe shumë agjenci

Del emri i Presidentit konsensual Rama- Meta

Prill 18, 2017 1

Në bisedimet e fundit mes krerëve të koalicionit PS-LSI jo pak herë është diskutuar edhe për kandidatin e mundshëm për President. Për të zbutur tensionet politike mes pozitës dhe opozitës është menduar që kësaj të

Mesazhet e urimit të Ramës për Vuçiç

Prill 3, 2017 0

I dashur Aleksandër, Jam i bindur që më beson se jam shumë i gëzuar për fitoren tënde në zgjedhjet presidenciale. Kjo ishte një shuplakë jo vetëm kundër opozitës por edhe kundër Sheshelit. Kokra e legenit,

Zbardhen detaje nga takimi Rama-Meta

Prill 2, 2017 0

Meta: Si je flori, si shkoi dita sot? Mbaroi asambleja? Rama: Aman or burrë. Shyqyr mbaroi. Meta: Nuk pate probleme? Nuk pate frikë se mos të rebeloheshin ministrat që ke hequr? Rama: Në fakt ke

Shpjegimi i Murrizit për konfliktin me policin

Mars 31, 2017 0

Të dashur zotërinj të kryesisë. Unë isha për Tiranë për ca punë të miat. E ndjenja që situata nuk ishte normale prej kohësh. Telefonit i binte bateria shpejt; sa herë telefonoja, linja kishte shkëputje; dhe

1 2 3 8