Profesor Kabo, shfaqja duhet të vazhdojë

Shtator 23, 2017 0

Nga Dritan Hila Ka qenë shkurt i vitit 2016 dhe kisha vetëm disa ditë që kisha hapur portalin dritare. net, kur rreth orës 01 të mëngjesit gjithë gazetat e rëndësishme perëndimore në variantin online, si

Në Kosovë qenkan çmendur të gjithë, veç Albin Kurtit

Shtator 23, 2017 0

Një thirrje e Vetvendosjes për të votuar SPD-në, pra socialdemokratët gjermanë, ka shkaktuar një valë sulmi ndaj kësaj Lëvizjeje, a thua se ajo ka bërë thirrje për përkrahje ndaj ndonjë partie neonaziste. Në fakt është

Kur historitë serbe ngjajnë me ato shqiptare

Shtator 21, 2017 0

Nga Dritan Hila “Gjatë pritjes të organizuar të martën nga Presidenti Trump dhe bashkëshortja Melani, pata mundësinë t’i shtrëngoja dorën. Trump ma tundi dorën katër herë. Kur e ftova që të vinte i shpjegova me

Mbulimi i Skënderbeut dhe burka e mendjes

Shtator 1, 2017 2

Nga Dritan Hila Sot kanë ngjallur një reagim viral fotot ku monumenti i Heroit Kombëtar të shqiptarëve Gjergj Kastriot Skënderbeu dilte i mbuluar gjatë faljes që komuniteti mysliman shqiptar ka mbajtur në sheshin me të

Unë, gjyshi im dhe viti i Skënderbeut

Gusht 30, 2017 2

Nga Dritan Hila   Sot nuk ka mbetur portal pa marrë një status timin i cili në fakt është përshtatje e një spektakli të shoumenit amerikan George Carlin i cili tallet me qënien e vet

Rama 2 si bashkia 4

Gusht 27, 2017 0

Nga Dritan Hila Asgjë që nuk pritej nuk ka ndodhur në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Kemi një qeveri si një Bashki Tirane e dikurshme në zoom. Por disa nga emrat; metodikat që do ndjekë dhe

Ca shëmbuj për Ramën sesi bëhet noti

Korrik 22, 2017 1

Nga Dritan Hila Janë pasardhës të vikingëve dhe të tillë kanë mbetur ende në shpirt. Jeta e tyre varet nga peshkimi dhe është e lidhur me oqeanin. Që nga viti 1944 e kanë lëndë të

PD si autobuzi Kuҫit

Korrik 1, 2017 1

Nga Dritan Hila Personalisht nuk jam i zoti të kuptoj psikologjinë e PD. Kuptoj vetëm Selamin që kërkon kryesimin se ka të drejtën historike. Por tek PD konstatohet se dashkan të gjithë ose kryetar ose

Fitorja e Ramës mbi analistët

Qershor 28, 2017 1

Shënim Nga Dritan Hila Po ndahesha nga kafja me një shokun tim të fakultetit kur u afrua një pensionist. Njihu-më tha miku im-ky është Skënderi, dikur simpatizant i joti por tani nuk të ka më

Disa përfundime dhe parashikime për Edi Ramën

Qershor 27, 2017 1

Nga Dritan Hila Tani që fushata elektorale mbaroi, mund të nxirren disa përfundime mbi karakterin e saj dhe pasqyrimi në të ardhmen e vendit, veçanërisht për fituesin e saj Edi Ramën. 1. Kjo ishte një

Ilir Meta është rishtas në syrin e ciklonit

Qershor 8, 2017 0

Nga Dritan Hila Fushata elektorale që filloi pas marrëveshjes së 17 majit, dukej se do të ishte e qetë dhe pa eksese. Ajo që pamë ditët e para ishin batutat thuajse miqësore mes Bashës dhe

Ruleta ruse e Lulzim Bashës

Maj 29, 2017 0

Nga Dritan Hila Orët e fundit kanë shkaktuar çoroditje në radhët e demokratëve. Njerëz të njohur për besnikëri ndaj ish-kryeministrit po braktisin listat. Dalja e Topallit dhe Imamit në konferencë për shtyp, ku kërkohet shkarkimi

Llogaria që do të paguajë Lulzim Basha

Maj 27, 2017 0

Nga Dritan Hila Tashmë ngjan rutinë që partia që humbet pushtetin duhet të presë tetë vjet të rikthehet. Katër të parat i duhen të dezintoksikohet nga drejtimi i vjetër dhe katër të dytat të pregatisë

1 2 3 10