y

Toni Bler, gjykuar shqiptarçe.

Korrik 12, 2016 0

Nga Dritan Hila Të gjykosh Toni Bler nga Tirana, do të ishte një megalomani tipike shqiptare, nëse karriera e tij politike nuk do të ishte kryqëzuar një ditë me shqiptarët për Kosovën. Sot Bler është

victoria-nuland

Filli i gabuar që ka kapur Nuland.

Korrik 11, 2016 0

Nga Dritan Hila Për ata që ndjekin sadopak politikën ndërkombëtare, nuk është nevoja të hapin Googlen për të parë se Viktoria Nuland, është femra e fortë e Departamentit të Shtetit. Është autorja e borshit ukrainas

epa03757753 Edi Rama, leader of the Albanian opposition Socialist Party party and candidate for prime minister, smiles during his first appearance in a press conference after the elections, in Tirana, Albania, 24 June 2013. Albania's leftist opposition was leading the conservative Democratic Party of two-time Prime Minister Sali Berisha in parliamentary elections, early returns released by election authorities indicated 24 June.  EPA/ARMANDO BABANI

Problemi që ka Edi Rama

Qershor 23, 2016 0

Nga Dritan Hila Nëse është ose jo Edi Rama dizaineri i fanelës së kombëtares, kjo nuk ka asnjë rëndësi. Mes shumë shfaqjeve që ai ka dhënë në këta tre vjet që qeveris, është e fundmja.

anjeza

Nuk ka faj Anjeza.

Qershor 22, 2016 1

Nga Dritan Hila Anjeza ishte tema e 24 oreve te fundit. Besoj mbaruam me të. Njerëzit shfrynë në fb frustrimet e tyre dhe e nesërmja do të sjellë rastin tjetër. Anjeza është viktimë e sistemit.

y

25 vjetori i PS dhe një histori me karasë.

Qershor 13, 2016 0

Nga Dritan Hila Nuk ka pak që PS kishte 25 vjetorin e saj që kaloi pa u ndier, madje as socialisti më i ri, Veliaj, nuk u kujtua të dilte në televizor. Ishin vetëm disa

yy

Kombëtarja që fiton gjithmonë.

Qershor 12, 2016 0

Me golin në minutën e ’19-të të Shkodran Mustafit për Gjermaninë, shqiptarët çuditën rishtas evropianët nga ndeshja me Zvicrën ku në fushën e gjelbërt, kombësitë e tjera ishin minoritet. Një shqiptar tjetër, këtë rradhë për

yy

Reforma dhe memorja e shkurtër shqiptare.

Qershor 10, 2016 1

Nga Dritan Hila Sot Lulzim Basha është në ditën e tij më të keqe, i braktisur nga ndërkombëtarët që kanë bërë një nga deklaratat e tyre më pa doreza në historinë e tyre; i pabesueshëm

y

Duhet një ’97 tjetër.

Qershor 6, 2016 0

  Nga Dritan Hila Kush ka memorien pak të gjatë, bisedimet e reformës në drejtësi mes Ramës dhe Bashës, i kujtojnë ato të vitit 1997. Ato kohë Berisha megjithëse komandonte vetëm Bulevardin Dëshmorët e Kombit,

y

Republika ka vdekur. Na duhet një republikë e re.

Qershor 2, 2016 0

Nga Dritan Hila Republika ka rënë. Këto janë dy fjalët që mund të përmbledhin gjendjen tonë sot. Gjithë sa ndodhin: politikanë të korruptuar, të lidhur me krimin apo eksponentë të tij; gjykatë, prokurorë, avokati e

natyral-razma-resort

Mes Razmës, Frashërit, Ramës dhe Saliut

Maj 30, 2016 0

Nga Dritan Hila

Disa ditë përpara, ish kryeministri i vendit Sali Berisha, sulmoi qeverinë Rama për braktisje të veriut dhe racizëm ndaj tij. Nuk ia vlen t’i hysh kësaj teze provokatore.

y

Historia ende e pa sqaruar e Elvis Roshit.

Maj 26, 2016 0

Nga Dritan Hila Sot bashkiaku i Kavajës Elvis Roshi, lajmëronte se më së fundi ka dokumentin që dëshmon se nuk është i dënuar në Gjermani dhe për këtë publikonte dëshminë e penalitetit të tij të

DH Akuarel

Reforma ka ngecur, dhe më mirë që ka ngecur.

Maj 25, 2016 0

Nga Dritan Hila Nuk ka ditë që mos ketë një zhvillim të ri për reformën, ku gjithçka po luhet më shumë në rrafshin mediatik. Reforma ngjan se nuk do të miratohet, dhe mbase më mirë

DH Akuarel

Nuk merret pushteti me filma porno.

Maj 24, 2016 0

Nëpër ambjentet mediatike dhe politike të Tiranës, qarkullon dyshimi se videoja e Peshkopisë nuk ishte e fundit, por e para e një sërë serish rozë ku zhanri filmik përputhet me ngjyrën e partisë që i

1 2 3 4 5 7