Pse shkova sot në çadër!

March 13, 2017 1

Nga Dritan Hila Ftesës së ardhur nga PD për të qenë pjesë e panelit që do kishin të hënën paradite, nuk ju përgjigja pa mëdyshje. Pjesëmarrja ime aty do të dëmtonte imazhin publik të një

Nuk ka vota të majta për Agron Dukën

March 7, 2017 4

Nga Dritan Hila Në një intervistë, kryetari i Partisë Agrare Agron Duka, shpjegon situatën në vend dhe strategjinë e tij elektorale, ku ajo që veçohet është dëshira e tij që të marrë bashkë me Blushin,

Kostumi rumun që nuk vesh dot Rama

February 27, 2017 0

Nga Dritan Hila Edhe sot si shumë herë të tjera, kryeministri Rama nuk ka munguar të akuzojë nga Elbasani opozitën se është frenuesja e vetingut dhe reformës në drejtësi. Madje për ta bërë më të

Qasja e panevojshme autoritare e Bashës

February 24, 2017 0

Nga Dritan Hila Brenda një jave kryetari i PD ka bërë disa kapërcime pindarike të cilat po lënë të habitur shumëkënd. Së pari ju ka vënë kufirin tek thana gjithë perëndimorëve. Në deklaratat e tija

Gabimi taktik i Sali Berishës

February 20, 2017 0

Nga Dritan Hila Thirrja që Sali Berisha i bëri Ilir Metës që të bashkohej ishte një veprim i nxituar taktik në të gjitha aspektet. Është ajo që nuk i duhet PD-së në këto momente, pasi

Si do dalë Basha nga çadra?

February 19, 2017 6

Nga Dritan Hila Protesta e nisur dje nga Partia Demokratike më shumë se një skenar i mirëmenduar ngjan me një lëvizje, ku spontaneiteti është regjisor. Kjo u pa që nga hymni kombëtar i cili u

Mësimi civil që jep kioska e Eljan Taninit

February 11, 2017 3

Nga Dritan Hila Në opinionin publik ka ngjallur pështirosje sjellja e fundit e një personazhi që u bë i njohur gjatë protestave të shoqërisë civile kundër ndërtimit të parkut të lojrave pranë Liqenit Artificial. U

Një shaka shqiptare me luftë

February 5, 2017 1

Nga Dritan Hila Në intervistën e përbashkët mes Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, dhënë tek këshilltari i Ramës, Baton Haxhiu, Edi Rama pati një shpërthim patriotik, kur deklaroi se nëse serbët prekin edhe një centimetër

Kur ca gjykatës i zë zullumi

February 4, 2017 2

Nga Dritan Hila Në një reagim të saj Shoqata e Gjyqtarëve të Shqipërisë i është kundërvënë Ambasadës Amerikane, që refuzoi vizat e disave prej tyre. Gjëja e parë që të vjen ndër mend është budallallëku

A ka luajtur mendsh Donald Lu?

February 2, 2017 3

Nga Dritan Hila Përplasja e sotme mes Ambasadorit të SHBA Donald Lu dhe Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, është i paprecedent në historinë e diplomacisë botërore. Asnjë ambasador, qoftë ai i Stalinit në ish vendet

Çfarë llogariti keq Ilir Meta

January 31, 2017 2

Nga Dritan Hila Konferenca e sotme për shtyp e Ilir Metës ishte fundi i një fushate disa javore kundër aleatit të madh dhe ministrit të brendshëm. Të gjitha zhvillimet politike të fundit nuk kanë qenë

Shqiptarët nuk e meritojnë Ylli Manjanin

January 30, 2017 1

Nga Dritan Hila   Kjo nuk është një frazë ironike dhe as tallëse me z. Manjani, por është mendimi pas reagimeve ndaj shkarkimit të tij. Ndër të gjitha mbizotëronte lloji “mos sha gjellën që hëngre

Asgjë e re, as këtë të dielë

January 29, 2017 0

Fundjava që shkoi ishte më e egra në marëdhënien e koalicionit. Madje nuk kuptohej, pse pas deklaratave të Kokës e ëVasilit që pasuan kërkesën e Ilir Metës për Presidentin, duhej të rrinin akoma bashkë dy

Ja pse nuk duhet ta lëshojmë Mitrovicën

January 27, 2017 0

Nga Dritan Hila Diskutimi për Mitrovicën dhe rrethinat e saj si mundësi për shkëmbim teritoresh që ka përfshirë hapësirën shqiptare, ngjan se ka brenda shumë pasion dhe pak racionalitet. Ne nuk mund ta japim Mitrovicën

Pse nuk i zgjidhim dot zgjedhjet?

January 27, 2017 0

Nga Dritan Hila   Nëse demokracia shqiptare ka problemet e saj, atëhere kjo fillon nga zgjedhjet, si proces i lindjes ciklike të qeverisjeve që kemi. Për ironi të fatit, të vetmet zgjedhje që nuk u

1 5 6 7 8 9 14