Itali-Shqipëri, Italia shënon golin e dytë

Mars 24, 2017 0

Në “Renzo Barbera” ka startuar sfida shumë e rëndësishme e kombëtares sonë kundër “axurrëve” italianë të cilët nuk duan të gabojnë në tre pikët e rradhës për të mos humbur terren me Spanjën e cila

Ndërpritet ndeshja Itali-Shqipëri, shkak flakadanët

Mars 24, 2017 0

Një orë para fillimit, janë bërë publike formacionet e ndeshjes Itali – Shqipëri. Asnjë surprizë në radhët e Kombëtares sonë, që, sikurse pritej, do të zbresë në fushën e “Renzo Barbera”-s me reshtimin 5-4-1. Në portë

Itali – Shqipëri, kalon në avantazh Italia

Mars 24, 2017 0

Pas nje goditje denimi, gjyqtari ka dhene penallti duke ndeshkuar me karton te verdhe Veselin. ka qene nje gabim i Bashes brenda zones dhe gjyqtari nuk ka hezituar qe te akordoj penallti. De Rosi ne

Fillon ndeshja Itali – Shqipëri

Mars 24, 2017 0

Sapo ka nisur ndeshja mes Italisë dhe Shqipërisë në stadiumin e Palermos “Renzo Barbera”. Ndeshja mes dy kombëtareve luhet për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

Itali-Shqipëri, ja formacionet zyrtare!

Mars 24, 2017 0

Italia dhe Shqipëria tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për kualifikimet në Kupën e Botës. Skuadrat do të përballen mbrëmjen e sotme në stadiumin e Palermos në orën 20:45.

1 2 3 1,246