iPhone- ve po u vjen fundi

Prill 16, 2016 0

Apple do të vazhdojë uljen e prodhimit të iPhone- ve deri në fund të muajit qershor, shkaku i shitjeve të dobëta, raportojnë mediet. Gazeta e përditshme “Nikkei” pohon se Apple ka njoftuar gjitha sektorët për

Pijet me gaz do të shpëtojnë klimën

Shkurt 25, 2016 0

Në të ardhmen, pijet e gazuara mund të ndihmojnë në shpëtimin e planetit nga ndryshimet klimatike dhe rritja e pranisë së gazeve serë. Një kompani zvicerane ka shpikur një teknologji që është në gjendje të

Roboti gati njeri, që të fut frikën

Shkurt 24, 2016 0

Nëse e keni mendur që “Terminator” është fantashkencë, atëhere është koha që të ndërroni mendje. Më i avancuar në forma dhe numër lëvizjesh sesa robotët e gjeneratës së parë të Skynetit, qeverisë elektronike globale, kundër

Si u vërtetua teoria e Ajanshtajnit pas 100 vjetësh (VIDEO)

Shkurt 12, 2016 0

Albert Einstein parashikoi ekzistencën e valëve gravitacionale në vitin 1916, si pjesë e teorisë së tij të relativitetit, që ndryshimi i shtrirjes kohë-hapësirë në varësi të përforcimit dhe zbehjes së fushës së gravitetit. Sa më

Armiku i baterisë së telefonit

Shkurt 3, 2016 0

Rrjeti social Facebook përveçse iu merr shumë kohë, konsumon edhe më shumë baterinë e telefonit celular. Kështu, përdoruesit e Android mund të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së tyre deri në 20% vetëm nëse fshijnë aplikacionin

Vjen në mars iPad Air i ri

Janar 30, 2016 0

Apple do të prezantojë një iPad të ri, por detajet nuk janë ende të qarta. Ashtu si zakonisht, Apple do të mburret me iPad-in e ri Air, me shumë mundësi do të quhet iPad Air

Çfarë bën për ju valixhja inteligjente?

Janar 22, 2016 0

Një lajm i mirë për ata që fluturojnë shpesh me avion. Së shpejti, udhëtarët nuk do të kenë nevojë të tërheqin valixhet e rënda. Një grup gjimnazistësh libanezë kanë shpikur valixhen inteligjente. Në të ardhmen

Ja si do të jetë Samsung Galaxy S7

Janar 20, 2016 0

Shumë shpejt kompania Samsung pritet të hedhë në treg Samunsg Galaxy S7. Rrjeti AnTuTu bën të ditur se Galaxy S7 do të jetë i koduar si SM-G930F, ndërsa pohohet më tej se risi është dhe

Samsung së shpejti në treg me telefon-tablet

Janar 17, 2016 0

Kompania Samsung pritet që këtë fundviti të sjellë pajisjen e saj të parë me ekran që paloset, një lloj telefoni, i cili do të transformohet në një tablet kur shpaloset. Përderisa ky parashikim nuk bazohet

1 2