Mustang Bullitt, rikthehet ikona

Mars 23, 2018 0

Me rastin e sallonit automobilistik të Gjenvës 2018, Ford njoftoi se shumë shpjet do të nxjerrë në Evropë modelin e ri “Mustang Bullitt”. I prezantuar janarin e kaluar në sallonin e Detorit për 50 vjetirn

Moti/ Qetësohet Shkodra, reshjet do intensifikohen në jug

Mars 23, 2018 0

Gjatë ditë së nesërme në të gjithë vendin moti do vijojë të jetë me vranësira dhe reshje. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së nesërme pritet që reshjet e shiut të intensifikohen më

Ju ftojme një xhiro me trenin ajror!

Mars 23, 2018 0

Wuppertal i Gjermanisë, është një qytet prej 350,000 banorë dhe shquhet për (Schwebebahn) trenin ajror që njerëzit përdorin për t’u transportuar dhe që është një nga trenat e pakta ajrore në botë. Qyteti u formua

Ja kombinimet më të bukura të leopardit!

Mars 23, 2018 0

Jetojmë në kohën ku tendencat e modës vazhdimisht ndryshojnë, por ka disa gjëra që janë konstante. Një nga këto është veshja me lëkurë prej kafshe dhe më saktësisht leopardi. Kjo është ndoshta një nga veshjet

Dashuria bombë e vitit

Mars 23, 2018 0

Brad Pitt I është rikthyer dashurisë së vjetër. Përpara se të martohej me aktoren e njohur Angelina Jolie, aktori i njohur kishtë një martesë prej pesë vitesh me një aktore tjetër, Jennifer Aniston. Por mesa

Emrat/ Ja kush e ka radhën pas gjyqtarit Fatos Lulo!

Mars 23, 2018 0

Një zyrë 172 metra katrorë në rrugën e Durrësit, 100 mijë euro në bankë dhe një shumë prej 480 mijë dollarësh kanadezë kanë larguar nga detyra gjyqtarin Fatos Lulo, pjesë e trupës së Gjykatës Kushtetuese.

Ja 5 mënyra si të vendosni parfumin tuaj!

Mars 23, 2018 0

Edhe nëse i përkisni femrave që nuk e ndërrojnë kurrë parfumin e tyre, apo jeni nga ato që pëlqejnë të eksperimentojnë dhe provojnë parfume të ndryshme, duke ndjekur ndryshimet e stinëve dhe tendencat e reja,

8 mënyra si t’i vishni xhaketat klasike!

Mars 23, 2018 0

Xhaketat klasike janë huazuar nga veshjet e meshkujve.  Megjithatë, në vitet e fundit ajo ka pushtuar gardërobën e femrave dhe pa dyshim i ka dhënë veshjeve elegancë. Për këtë sezon, xhaketa klasike ka diçka ndryshe,

5 yjet që nuk duan të kenë stilist personal!

Mars 23, 2018 0

Kohët e fundit, Blake Lively bëri bujë me deklaratën që dha për Women Wear Daily, ku shprehet se refuzon të punësojë një stilist dhe që do gjithmonë t’i zgjedh vetë rrobat që do vesh. Për

1 2 3 233