Valentina Duka: Bode? Nuk komentoj të kaluarën

Qershor 13, 2017 0

Kjo është intervista e parë e Valentina Dukës si bartëse e listës së Korçës. Zonja Duka dhe Romeo Gurakuqi, i pari në Shkodër, vijnë të dy nga historia, nga katedrat, duke përbërë një risi të

Kryemadhi: Rama- Basha, dy papagaj që puthen

Qershor 12, 2017 0

Nënkryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka postuar një foto në facebook, ku shihet Blendi Fevziu me një kravatë në dorë dhe me papagaj që puthen. “Kravate me papagaj qe puthen. Me ke ngjajne ne politike?”

Lulzim Basha: Ja ku jetoj unë!

Qershor 12, 2017 0

I ftuar në emisionin #DritaremeRudinën, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha vuri theksin tek puna që duhet bërë për të hyrë në Evropë. Pasi Evropa i dha mundësinë të bëhet ky që është, tani është

Basha: Trump nuk e takoi Ramën

Qershor 12, 2017 0

Kreu i PD, Lulzim Basha ka treguar në #DritaremeRudinën në Vizion Plus të vërtetën për takimin me presidentin Trump. Gjatë një takimi me fermerët në Korçë, njëri prej tyre i kërkoi që ta informonte Trumpin,

Basha: Analistë apo shokët e Blushit…

Qershor 12, 2017 0

Kreu i PD Lulzim Basha ka komentuar kritikat e analistëve që e quajtën tradhtar, pas paktit që bëri me Ramën. Basha tha në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, se këta analistë nuk i shërbejnë interesit publik,

Lulzim Basha: Ministrat teknikë, në detyrë deri në shtator

Qershor 12, 2017 0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar në emisionin #DritaremeRudinën se 7 ministrat teknikë nuk po bashkëqeverisin me z. Rama, pasi ata janë gardianë të votës, jo bashkëqëverisës. Deklaratave që vijnë nga PS, se

1 2 3 609