Bankat/ Kujdes nëse depozitoni mbi 50 mijë euro!

Shkurt 21, 2018 0

Gjatë janarit dhe shkurtit bankat e nivelit të dytë kanë afishuar në vende të dukshme një tabelë ku sanksionohet një kufi i ri për sasinë e parave që mund të depozitohen pa një dokument që

Rënie e fortë e euros në tregun vendas, ja arsyet!

Shkurt 9, 2018 0

Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë gjatë ditës së sotme në tregun e brendshëm, duke zbritur afër 133 lekëve. Sipas të dhënave zyrtare të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot

Si Bitcoin po i fut njerëzit në borxhe

Shkurt 8, 2018 0

Të paktën 20% e njerëzve të cilët zotërojnë monedha dixhitale, si Bitcoin, kanë hyrë në borxhe për ta blerë atë. Ky është rezultati i një studimi të kryer së fundmi nga kompania CoinDesk. E cila

Shqipëria në shitje. Pse nuk na blen askush!

Janar 20, 2018 0

Tregjet shqiptare janë përfshirë së fundmi nga një ofertë jo e zakontë për shitje, teksa interesi për të blerë mungon. Rënia e normave të fitimit, maturimi në disa sektorë, mungesa e financimeve bankare nga njëra

Ikën Sheratoni, por në qershor vjen gjiganti Hilton

Janar 8, 2018 0

Pa zhurmë e bujë, gjiganti i rrjetit të hoteleve të luksit, Hilton, ka njoftuar zyrtarisht të dhënat e hotelit për Shqipërinë. Në site-n zyrtar të hotelit www.hotelgardeninn3.com njoftohet se hoteli pritet të hapet në qershor

1 2 3 20