Numërohen 325 kuti votimi. PS qeveris e vetme

Qershor 26, 2017 0

Po vijon numërimi i shpejtë në 12 qarqet e vendit të votave të qytetarëve shqiptarë, dhe deri më tani janë numëruar 325 nga 5362 kuti votimi në shkallë vendi. PS kryeson bindshëm me 45895 vota,

Mëso në kohë reale rezultatin e zgjedhjeve!

Qershor 26, 2017 0

Rezultatin i zgjedhjeve parlamentare mund ta ndiqni në kohë reale në dritare.net, dhe në facebook në Dritare nga Rudina Xhunga. Dritare.net pasqyron rezultatin në të 12 qarqet e vendit, minutë pas minute dhe atë në

Ja rezultati në të gjitha qarqet e vendit!

Qershor 26, 2017 0

Ka nisur tanimë intensivisht numërimi i votës së shqiptarëve në shumë qarqe të vendit, dhe Partia Socialiste është në avantazh të madh kundrejt PD dhe LSI. Më poshtë rezultati në 12 qarqet e vendit. Tiranë

5 kutitë e para. Rezultati befasues në Shkodër

Qershor 26, 2017 0

Shkodra njihet si bastion i djathtë në historinë e zgjedhjeve elektorale në vend, por rezultatet e 5 kutive të para flasin për një thyerje të madhe të PD në këtë qark, pasi PS është në

Nis numërimi në Tiranë. Kryeson PS

Qershor 26, 2017 0

Ka nisur numërimi i votave edhe në kryeqytet, ku deri më tani janë numëruar 3 nga 1198 kuti votimi. Si në shkallë kombëtare edhe në kryeqytet udhëheqë PS. Partia Vota PS 429 PD 269 LSI

Numërohen 44 nga 5362 kuti votimi/ Ja rezultati!

Qershor 26, 2017 0

Procesi i numërimit të votave po ecën me ritme normale në disa qarqe. Deri në këto momente janë numëruar 44 nga 5362 kuti votimi dhe rezultati është si më poshtë: PS 4970 PD 2846 LSI

Hapet kutia e parë e Fierit. Udhëheqë PS

Qershor 26, 2017 0

Ka nisur numërimi i kutive të votimit edhe në qarkun e Fierit. Në kutinë e parë të numërimit udhëheqë PS. Kutia e parë: PS 339 PD 159 LSI 30 PDIU 9 Dritare.net

Numërohen 13 kutitë e para. Ja rezultati!

Qershor 26, 2017 0

Janë numëruar tanimë 13 kuti votimi nga 5362 që janë në total, dhe në bazë të numërimit PS udhëheqë bindshëm kundrejt PD e cila deri më tani është forcë e tretë. 13 nga 5362 PS

Nis trajnimi i numëruesve në Tiranë

Qershor 26, 2017 0

Përderisa në disa qarqe të vendit ka nisur procesi i numërimit të votave, në Tiranë kjo gjë duket se nuk do të ndodhë tani, pasi numëruesit e partive politike kanë filluar duke u trajnuar. Nuk

1 2 3 374