Ylli Manjani dhe “Dora e Ngrohtë” e shtetit

Janar 14, 2017 1

Nga Rudina Xhunga Ministri Manjani me të drejtë doli sot duke pritur gratë që përfituan nga amnistia dhe lanë burgun, për t’i bërë thirrje shqiptarëve t’i japin një dorë dhe mos i paragjykojnë. Vetëm se

Të mos kesh shok për kokë një Ipad

Janar 3, 2017 0

Nga Rudina Xhunga & Alana Hila Pitilushja është një vajzë e vogël që ka një Ipad të madh. Nuk është i saj, por i babit. Vetëm se Pitilushja nuk e lëshon nga dora dhe babit

Një përrallë për t’ju uruar Vitin e Ri!

Dhjetor 31, 2016 1

Nga Rudina Xhunga Na ishte njëherë Pitilushja. Ajo ishte vajzë e vetme dhe kërkonte një motër. – Ose vëlla, mami, po më mirë një motër, – i lutej mamit. – Dua një motër që të

Mos paç fatin e Liljanës!

Dhjetor 5, 2016 0

Nga Rudina Xhunga Liljanat po vdesin se janë vetëm. Në një vend që të mbyt me pamundësi, me vrer, me sherr, ku Liljanat i zhveshin, rrahin, vrasin, pasi iu mbyllin fëmijët në dhomë. Nënës tjetër nuk

Mjaft u morët me Matildën!

Tetor 24, 2016 1

Nga Rudina Xhunga Matilda Makoçi u rikthye. Në një mbrëmje modeste, duke recituar poezi dhe  kërcyer, e rrethuar me përkujdesje nga njerëzit e dashur të asaj nate të shtunë. Qysh atë mbrëmje, media i ka

Bëje për Marjetën, zonja ministre!

Tetor 21, 2016 1

Nga Rudina Xhunga Tetori është muaji i sensibilizimit për kancerin e gjirit. Ndër shumë  institucione dhe individë që po japin një dorë në këtë fushatë, është edhe Spitali Amerikan. Gra dhe vajza të njohura fusin

A je mirë? 

Tetor 10, 2016 0

Nga Rudina Xhunga Si je? Kjo është fraza që i themi tjetrit për rutine, pa dashur vërtetë, të dimë si është. Si je, është pyetja që nuk ia bëjmë kurrë vetes, për mungesë kohe dhe

Kostoja e plehrave sipas Shalsit

Shtator 26, 2016 2

Nga Rudina Xhunga Kush punon në Top Channel, në Kashar dhe kushdo shkon i ftuar në emisionet e këtij televizioni, besoj e ka ndjerë erën e tmerrshme të fabrikës së riciklimit të plehrave, pak metra

Dibra, mes miellit dhe Rrugës së Arbrit

Shtator 12, 2016 0

Nga Rudina Xhunga

Zgjedhjet në Dibër ishin zgjedhjet e miellit. Nuk ka rëndësi kush shpërndau miell, PS, PD, apo Bektashinjtë për Bajram. Rëndësi ka që u fol më shumë për miellin sesa për Rrugën e Arbrit.

What people is this?

Shtator 5, 2016 1

Nga Rudina Xhunga

Të shtunën, ndërsa Rita Ora këndonte “What child is this”, me orkestrimin e Shpëtim Saracit dhe violinën e Shkëlzen Dollit, pashë mrekullinë. Atë që bëri bashkë në një koncert

Burimi i dritës dhe Mjeshtri

Gusht 18, 2016 0

Nga Rudina Xhunga Agron Dine është njëri nga tre musketjerët e  pikturës së Vlorës. Bashkë me Nestor Jonuzin dhe Skënder Kamberin bëjnë treshen e famshme vlonjate që nuk ka penel t’i konkurrojë. Kur e pyet,

1 2 3 7