screen-shot-2016-09-23-at-14-50-59

“Vdekja” e gazetës dhe interneti

Shtator 23, 2016 0

Sa keq janë gjërat për shtypin? Shumë keq. Tirazhi i gazetave dhe të ardhurave nga reklamat po bie me shpejtësi marramendëse. “The Sun” në Britani kishte një tirazh prej më shumë se 3 milionë në

4

Unë dëshmoj për shkatërrimin e Trashëgimisë Kulturore!

Gusht 16, 2016 2

Nga Ark. Restaurator, Reshat GEGA Menjëherë pas këtij momenti nuk kishin të ndalur ndërtimet shumëkatëshe brenda zonës arkeologjike të këtij qyteti, duke shkatërruar dhe zhbërë një pjesë të paimagjinueshme të situatës urbane antike dhe materialit arkeologjik

No Picture

Foto/ “Apokalipsi” në Hasanbeg

Gusht 13, 2016 0

Varre të reja, shtëpi të shembura, kafshë të ngordhura, kundërmimi që të mbyt frymën, balta që ka mbuluar tokën dhe qëndron ende aty si vulë e një “cunami” në mes të Ballkanit, është pamja pas

Kackavall-Vieste-300x200

Rrënjët e kaçkavallit gjenden në Lazarat

Mars 7, 2016 0

Fredi Mahmutaj nuk i jep as me pesëdhjetë fuoristradës kur një i forcave speciale ia bën me dorë në anë të rrugës të mbajë krahun. “Këtë punë kanë këta.” Që pas majit që shkoi, kur

aweerwe

Shqipëria brenda Kosovës

Shkurt 20, 2016 0

Nga Sokol Shameti Ka një Shqipëri në Kosovë që ne po dështojmë ta përqafojmë. Ti e bën këtë zbulim përmes shenjash të vogla ose të mëdha, sa herë që në Morinë kapërcen kufirin psikologjik që

1 2