47qv-1549

Për të mos u humbur nga asnjë grua/ Ja pse duhet të bësh eko!

Janar 21, 2017 0

Nën/drejtoresha Mjekësore në  Maternitetin  “Mbretëresha Geraldinë “, Prof.asc. Eliona Demaliaj  tregon për  dritare.net, në një intervistë eksluzive,  arsyet pse të gjitha femrat duhet  të bëjnë eko. Pavarësisht se disa prej nesh, mund të mendojnë që

semundja-e-puthjes

Shenjat paralajmëruese të sëmundjes së puthjes

Janar 21, 2017 0

Mononukleoza infektive (mono) është quajtur shpesh edhe sëmundja e puthjes. Virusi që shkakton monon transmetohet përmes pështymës, kështu që ju mund ta merrni atë përmes puthjes, por gjithashtu edhe nëse ekspozoheni ndaj kollitjes apo teshtimës

zyre

Puna ulur të plak 8 vjet

Janar 21, 2017 0

Gratë që kalojnë shumë kohë ulur përshpejtojnë procesin e plakjes, kanë zbuluar ekspertët. Qëndrimi ulur për më shumë se 10 orë në ditë ndryshon “moshën biologjike” të grave, duke i bërë të duken 8 vjet

veshkat

Çfarë duhet të pini për të pastruar veshkat?

Janar 20, 2017 0

Veshkat janë organet tona të cilat i filtrojnë toksinat jashtë trupit. Për shkak se toksinat mund të ndikojnë në tërë trupin tuaj, nuk ka dyshim se kujdesi ndaj veshkave është thelbësor për shëndetin tuaj të

oo

Kura natyrale për lëkurën e thatë gjatë dimrit

Janar 20, 2017 0

Gjatë Muajve të ftohtë të dimrit, era, acari e dëmtojnë shumë lëkurën. Përdorimi i produkteve të grimit mund ta përkeqësojnë edhe më shumë lëkurën e thatë dhe të plasaritur.Më poshtë do t’ju tregojmë disa produkte natyrale të cilat

la

Kujdes! Aloe Vera, vrasës i heshtur

Janar 19, 2017 0

Hipokrati e këshillonte përdorimin e Aloe Vera si mjekim kundër skuqjeve të mëdha dhe si dezinfektues. Kjo bimë bën pjesë në Olimpin e mjekësisë natyrore, ndërkohë që lëngu i saj është i pasur me elemente

lajmi4

Zbulohet ilaçi kundër AIDS

Janar 19, 2017 0

Vaksina e re kundër virusit HIV ka kaluar testet fillestare te 33 pacientë dhe tani do të testohet në një mostër prej 600 njerëzve që nuk janë të infektuar me këtë virus, në mënyrë që

bigstock-clogged-artery-atheroscleros

Ushqimet që duhet të përdorni nëse vuani arterioskleroza

Janar 18, 2017 0

Arterioskleroza është një ndër sëmundjet më të përhapura, por njëkohësisht edhe një ndër shkaqet kryesore të vdekshmërisë në botë. Është një sëmundje e enëve të gjakut që sjell ngushtimin e arterieve dhe redukton transportin e

woman-eating-chips-london-579329

Kjo është arsyeja e vërtetë e shëndoshjes në dimër

Janar 18, 2017 0

Dimri, sidomos për hemisferën veriore është vërtet i ashpër. Edhe më të shëndetshmit me një regjiment të rreptë ushqimi, metabolizmi i dobësohet herë pas herë. Gjithçka fillon me Krishtlindjet, ushqimin, pijet, festat etj. Ështëb një

1 2 3 39