Foto mahnitëse të Islandës të bëra me dron!

Maj 26, 2017 0

Në këtë postim kemi mbledhur foto nga Islanda. Të gjitha fotot janë të bëra me dron dhe  që vërtetojnë  bukurinë e vërtetë të këtij vendi.  Një vend që akulli dhe faktorët e ndryshëm natyrorë i

FOTOT/ Lini, një perlë shqiptare…

Maj 24, 2017 0

Nga Anisa Demiraj Lini është një fshat i mrekullueshëm dhe shumë interesant, që ndodhet në një kodër të vogël buzë liqenit të Pogradecit. Nga larg të duket si një fshat që mund të ketë vetëm

Dubai, vendi ku paratë janë me tepricë

Maj 23, 2017 0

Dubai është toka e ekstravagancës ku milionerët dhe bilionerët shkojnë të lujnë. Atje makinat më të shtrenjta janë gjëra të zakonshme madje edhe policia përdor lamborginit. Në fotot e mëposhtme do të kuptoni jo vetëm

Turizmi, jo politika, mund të ndryshojë Shqipërinë!

Prill 25, 2017 0

Nga Anxhela Ferra Shqipëria nuk është një vend i varfër, të paktën jo për nga pasuritë natyrore dhe destinacionet turistike. Një vend më strategji gjeografike për t’u pasur zili, ku kemi mundësinë të ofrojmë turizëm

Fotot nga Dubai, ja çfarë do shikoni atje

Prill 24, 2017 0

Dubai njihet si një nga qytetet me infrastukturën më të zhvilluar në botë.  Përveç faktit që ka ndërtesat më të larta në botë, Dubai është bërë një vend mjaft i frekuentuar nga njerëzit në gjithë

Foto/ Ja ku t’i kaloni pushimet në një tendë, njësoj si një sulltan!

Prill 23, 2017 0

Të filloni verën me kënaqësin e të shijuarit natyrën plotësisht pa hequr dorë nga luksi, është e mundur me njëkonceptim të ri të tendave. “Escape Nomade” janë disa tenda të krijuara në vitin 2013 nga Anneke van Waesberghe në një ishull në Indonezi. Këto tenda luksoze mund të shndërrojnë çdo

Ishulli shqiptar që po “çmend” mediat botërore!

Prill 10, 2017 0

Media të tilla si Fox News, Atlas Obscura apo The Sun raportojnë se tashmë Ishulli i Sazanit do të hapet për turistët, duke i kushtuar një vëmendje të veçantë.“Një ishull misterioz ushtarak, me bunkerë sekretë

1 2 3 12