Kombinimet më të shëndetshme të ushqimëve!

Korrik 23, 2017 0

Ka disa ushqime që është e ndaluar t’i kombinoni me njëri-tjetrin, pasi shkaktojnë dëme shumë të mëdha. Nga ana tjetër, ka edhe disa ushqime që duhet t’i hani të shoqëruar bashkë, kjo për shkak të

Pija magjike që po çmend VIP-at

Korrik 18, 2017 0

Kjo pije është si një porcion magjik për shëndet të mirë dhe formë të shkëlqyer fizike. Dietologia që e ka krijuar këtë pije quhet Kimberly Snyder dhe klientët e saj janë Reese Witherspoon, Dita von

Rrini larg salçiçeve dhe proshutave, shkaktojnë kancer

Korrik 12, 2017 0

Kishte ditë që përflitej, por tashmë është zyrtarizuar. Në një transmetim që ka pushtuar menjëherë faqet e para të mediave më të mëdha në botë, Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli se mishi i përpunuar si

Si të bëni akullore me çokollatë dhe kos

Korrik 9, 2017 0

Kjo është receta më e mirë e akullores me çokollatë. E kombinuar edhe me kos e bën atë akoma më të shijshme dhe të shëndetshme, njëkohësisht. Shijojeni! Përbërësit: 150 gram sheqer 2 lugë çaji miell

Tavë me patate të pjekura dhe djathë dhie

Korrik 3, 2017 0

Keni provuar t’i gatuani patatet e pjekur ame djathë dhie? Nëse jo, bëjeni, sepse me siguri që do t’ju pëlqejnë pa masë. Përbërësit janë shumë të thjeshtë dhe mënyra e përgatitjes poashtu. Përbërësit: 700 gram

Ja pse Berisha preferon salepin!

Korrik 1, 2017 0

Salepi nuk është thjesht një pije e këndshme, veçanërisht ditëve të ftohta të dimrit, por është gjithashtu e shëndetshme dhe e dobishme për shëndetin tonë. Në këtë artikull të shëndeti.com.al do të zbuloni vetitë e

7 mënyra për të shijuar dhe gatuar avokadon

Korrik 1, 2017 0

Për një kohë të gjatë, kur sapo kishte hyrë në tregun shqiptar, avokado u përbuz nga të gjithë sepse duke mos ditur si ta përdornim e konsumonim ashtu siç ishte, të pashoqëruar me asgjë. Është e

Receta më e vjetër e krepave

Qershor 28, 2017 0

Niseni mëngjesin me shijen e mrekullueshme të këtyre krepave. Kjo është një nga recetat më të mira të përgatitjes së tyre. Ja cilët janë përbërësit që ju duhen… Përbërësit: 125 gram miell 1 vezë 300

1 2 3 20