16:17 - 11 Dhjetor, 2018

Etiketim: edi rama

Protesta masive e studentëve, reagon kryeministri Rama

Ndërkohë që studentët vijojnë protestën e tyre para Ministrisë së Arsimit, kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një statusi të gjatë në Facebook. Rama...

Rama tregon arsyen e emërimit dhe largimit të Taulant Mukës: Donte...

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së tij, për protestën e studentëve, ka treguar arsyet e emërimit dhe më pas të dorëheqjes së Taulant Mukës...

Protesta e studentëve, Rama: Nuk jemi në konflikt, kërkoj dialog

Ashtu siç e paralajmëroi, kryeministri i vendit Edi Rama ka dalë për një komunikimi në Facebook, ku po flet për protestën e studentëve. Rama...

Pasi e refuzuan studentët, reagon sërish Rama: Kërkoj dialog, jo negociata

Studentët që kanë dalë në protestë, kanë refuzuar dialogun e kërkuar nga Rama, duke bërë thirrje njëzëri: "Jo negociata!” Në një postim në Twitter, kreu...

Rama nxjerr video: Ja sa do rriten pagat, sipas kategorive!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook, një videoinformacion i cili tregon sesa do rriten pagat sipas kategorive. Në bazë të buxhetit 2019,...

Rama për portalet: Gjobë për lajmet e rreme

Në Pallatin e Kongreseve, po mbahet një konferencë  për agjecitë e lajmeve europiane dhe ballkanike me temë “News Agencies vs Fake News”. Veç drejtuesve të...

Rama ironizon Bashën dhe Berishën, me një videomontazh qesharak

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kreun e PD-së Lulzim Basha dhe ish-kryeministrin Salni Berisha, me një videomontazh. Videoja e montuar është shkëputur nga Charlie...

Unaza e Re/ Rama: Reflektimi qytetar, zgjidhje e ngërçit të sajuar...

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video të zonës së Astirit, ku një qytetar nga Tropoja, ka zgjedhur të prishë vetë objektet....

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, Meta dhe Rama homazhe sëbashku

Sot, me 29 nëntor 2018, Shqipëria feston 74-vjetorin e çlirimit nga regjimi fashist.  Në nder të kësaj ditë do të zhvillohen disa aktivitete në...

Me një foto, Rama uron Ditën e Çlirimit

Sot Shqipëria feston 74-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë . Kryeministri Edi Rama ka uruar Ditën e Çlirimit me një foto në Facebook. Ai ka zgjedhur...

Unaza e Re/ Rama: Përgëzime familjeve që u larguan nga lukunia...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në Twitter, në lidhje me familjet e larguara nga Unaza e Re, shtëpitë e të cilëve...

Rama-investitorëve: S’ka leje për fshatra turistikë, por vetëm për hoteleri

Kryeministri Rama, gjatë fjalës së tij në samitin e investimeve në turizëm, ka kërkuar projekte ambicioze për Shqipërinë. Rama tha se këtë vit, Shqipëria ka...

Rama: Kush quan Thaçin tradhtar është një gomar

Kryeministri Rama në konferencën për shtyp me homologun Ramush Haradinaj, është pyetu për mendimin e tij në lidhje më shkëmbimin e territoreve mes Kosovës...

Rama tregon se çfarë i kërkoi Serbia përfaqësuesve të BE, në...

Kryeministri Rama, në mbledhjen Kosovë-Shqipëri, ka treguar se çfarë i kishte thënë ministri i Jashtëm i Kosovës, mbrëmjen e djeshme. Ai i kishte treguar Ramës...

Rama: Qasja e BE-së ndaj Kosovës është zhgënjyese

Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive Kosovë-Shqipëri ka nisur në Pejë. Kjo është mbledhja e pestë që mbahet mes dy qeverive, dhe dy vendimet...