14:08 - 18 Nentor, 2018

Etiketim: infermiere

Infermierë për Shqipërinë, fitusit e fazës së dytë zgjedhin vendet e...

Fituesit e fazës së dytë që konkuruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes së pikëve, vendet e lira të punës në qendrat...

420 vende të lira, ja hapat që duhet të ndjekin infermierët...

Ditën e djeshme, kryeministri Rama prezantoi platformën e re për punësimin e infermierëve. Sipas tij, për momentin janë 420 vende të lira pune për...

Infermierja me master dhe prostata e grave

Nga Luna Ruvina E shqetësuar nga ajo çka pa në fletën e analizës së PSA-së (një lloj testi laboratorik për prostatën), një shoqja ime infermiere,...

Shokuese/ Infermierja i jep morfinë të porsalindurit për të mos qarë

Një infermiere është arrestuar në Verona, pasi i kishte dhënë morfinë një fëmije të porsalindur për të pushuar së qari. Ngjarja ka ndodhur natën...