16:48 - 11 Dhjetor, 2018

Etiketim: Linda Rei

Linda tregon prapaskenat e spektaklit: Sakrifica dhe censurë, si komunizëm

Pas largimit nga “Dance With Me” Linda Rei ka rrëfyer të gjitha prapaskenat e këtij spektakli. Ajo thotë se fjalët ishin të përgatitura që...

Fotot nudo të Linda Rei, ja si dukej para operacionit të...

Linda Rei është shndërruar ndër personazhet më mediatike në vendin tonë. Transgjinorja shpesh herë ka folur në media rreth historisë së saj së vështirë...

Debati për Linda Rei/ Kristi Pinderi sulmon Mira Kazhanin: Injorante

Gazetarja Mira Kazhani në një shkrim të botuar në “Tiranapost” me titull “Mund të blesh një vaginë por grua është zanat tjetër”, ka shkruar...

E kryqëzuan për sherrin me Lindën, Rudina Magjistari debaton me komentuesit

Ditën e djeshme Rudina Magjistari kishte të ftuar në emision Linda Rein, por gjatë intervistës ka pasur një debat mes të dyjave pasi moderatorja...

Linda Rei kundër Rudina Magjistarit: Gazetare pa informacion

Përplasja mes moderatores Rudina Magjistari dhe Linda Reit nuk ka përfunduar në studion e "Pasdite me Rudnën" por ka vazhduar edhe jashtë. Gjithçka nisi kur...

Batutat e Linda Reit me Robert Aliaj: Nuk të puth dot,...

Pjesëmarrja  e Linda Rei në spektaklin “Dance ëith me!”, solli mjaft polemika. Nata e parë për të ishte mjaft emocionuese dhe ajo ndryshe nga...

Rrëfehet Linda Rei: Ju tregoj jetën time me biznesmenin e pasur,...

Një djalë 28-vjeçar, me trup të palestruar dhe romantik, ka rënë kokë e këmbë në dashuri me Linda Rein, personazhin më të komentuar të...

Rrëfehet Linda Rei: Si reagoi djali i biznesmenit kur zbuloi të...

I ka propozuar si në filma në hotelin e tij në Zvicër, nuk do t’ia dijë për të shkuarën e saj dhe i dhuron...

Ana tjetër e transgjinores shqiptare. Linda Rei punon si eksort në...

Të gjithë e njohim personazhin e veçantë Linda Rei. Transgjinorja shqiptare nuk e ka fshehur asnjëherë jetën e saj dhe vështirësi deri sa ia...

Linda Rei gjen të dashur, djali i biznesmenit po e çmend...

Linda Rei është një make-up artist që për vite të tëra në Itali sfilon si modele. Përveç garave të bukurisë ku ka marrë pjesë,...

Një transgjinore shqiptare në kastin e “Dance With Me”

Me nisjen e sezonit të ri televiziv në shtator, pas muajve të verës, pritet të ndezë motorët edhe edicioni i katërt i spektaklit “Dance...

Tranvestitja shqiptare nuk njeh limit, poston foto nudo në shtrat

Ajo është tranvestitja më e famshme në Shqipëri dhe nuk ndalet para asgjëje. Linda Rei, pasi theu një tabu në Shqipëri, duke deklaruar se ka...