17:19 - 11 Dhjetor, 2018

Etiketim: transgjinore

Playboy prezanton modelen e parë transgjinore

Modelja franceze Ines Rau, ka bërë histori në revistën Playboy, pasi u bë transgjinorja e parë që u prezantua si modele. Rau është modelja që...

Rrëfehet transgjinorja: Mund t’iu provoj të gjithëve, se tani jam grua

Kjo është historia  20 vjeçares transgjinore nga Zelanda e Re. Pasi jetoi 18 vjet në trupin e një mashkulli, ajo vendosi të transformohej, duke...

Transgjinorja shqiptare e sëmurë me kancer: Kam luftuar shumë në jetë,...

Edona James është transgjinorja e parë shqiptare. Ajo, rreth moshës 13 vjeçare, duke mos e ndjerë më veten mashkull, filloi të marrë hormone për...

Fotot nudo të Linda Rei, ja si dukej para operacionit të...

Linda Rei është shndërruar ndër personazhet më mediatike në vendin tonë. Transgjinorja shpesh herë ka folur në media rreth historisë së saj së vështirë...

E kryqëzuan për sherrin me Lindën, Rudina Magjistari debaton me komentuesit

Ditën e djeshme Rudina Magjistari kishte të ftuar në emision Linda Rein, por gjatë intervistës ka pasur një debat mes të dyjave pasi moderatorja...

Linda Rei kundër Rudina Magjistarit: Gazetare pa informacion

Përplasja mes moderatores Rudina Magjistari dhe Linda Reit nuk ka përfunduar në studion e "Pasdite me Rudnën" por ka vazhduar edhe jashtë. Gjithçka nisi kur...

119 të prera me thikë, i riu vret 25-vjeçaren pasi e...

Një ish-marins është dënuar me 40 vjet burg për vrasjen e një gruaje transgjinore në Misisipi. Dwanya Hickerson e pranoi para gjykate fajin për...

Një transgjinore shqiptare në kastin e “Dance With Me”

Me nisjen e sezonit të ri televiziv në shtator, pas muajve të verës, pritet të ndezë motorët edhe edicioni i katërt i spektaklit “Dance...