Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Yazemeenah Rossi-t filluan t’i thinjen flokët që kur ishte 11-vjeçe, por kjo nuk e ndaloi të bëhet modele. Ajo e nisi karrierën e modelimit rastësisht, kur iu kërkua të zëvendësonte një modele në minutën e fundit. Që nga ajo ditë ajo filloi të punojë me stilistë si YSL, Jil Sander dhe Thierry Mugler. Por para se të niste karrierën si modele ajo kujdesej për dy fëmijët e saj në shtëpi.

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Yazemeenah i adhuronte flokët e saj dhe që në moshën 11-vjeçare filluan t’i kthehen në ngjyrë argjendi, që asaj iu dukën mrekulli. Pati shumë reagime për të, shumica negative, por ajo nuk vlerësonte mendimet e të tjerëve, por veten.

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

“Isha krenare që isha ajo që isha pavarësisht kritikëve dhe kështu kam qëndruar gjatë gjithë jetës sime. Ato flokë ishin pasuri e madhe. Jo vetëm se isha një nga modelet e para me flokë argjendi, por edhe sepse isha ajo që isha dhe bëja atë që doja.”

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Ajo beson se pranimi i vetes ka të bëjë me të qenit lidhur me sensin e përbashkët dhe të kesh frikë nga mrekullia, që jemi ne si qenie njerëzore dhe trupi ynë. Yazemeenah tha se ajo kishte një lidhje shumë të fortë me natyrën dhe ligjet e saj, informon dritare.net

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Kur u pyet për sekretet e bukurisë, Yazemeenah u shpreh se ishte e kujdesshme për atë që vendos në trup dhe lëkurën e saj, por edhe përreth shtëpisë.

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Ajo përdor produkte organike të freskëta për të ngrënë dhe vajra për lëkurën e saj. Largon mendimet toksike, ruan higjienën e shëndetshme dhe sigurisht fle gjumë mirë. Ajo praktikon shpesh joga.

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

Për të, stërvitja nuk ka të bëjë me shkuarjen në palestër, por të shkosh aty ku do trupi.

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!

"Kur isha e re njerëzit mendonin se isha mësuese sporti ose një balerinë, por për mua është një mënyrë si të jesh në harmoni me nevojat e trupit."/K.C/dritare.net

Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!Sekreti i linjave perfekte të modeles 65-vjeçare!