Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bie kurba e ínfektimeve/ Sot shënohen 4 víktima nga Covíd-19, mes tyre një 39-vjeçar

Bie kurba e ínfektimeve/ Sot shënohen 4 víktima nga

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 417 raste të reja me koronavírus. Kanë humbur jetën 4 persona: 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Kavaja, 1 qytetar nga Rrogozhina, 1 qytetar nga Mirdita të moshave 39-66 vjeç. Aktualisht në 4 spítalet, po trajtohen 282 pacíentë, 25 në terapi íntensive nga të cilët 6 pacíentë janë të íntubuar. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 97 raste në Tiranë, 22 raste në Fier, 19 raste në Vlorë, 16 raste në Lushnje, 11 raste në Durrës dhe Lezhë, 10 raste në Kamëz, 9 raste në Elbasan, 8 raste në Berat, 7 raste në Kavajë, 6 raste në Shkodër, 5 raste në Tropojë, Sarandë, Delvinë, Prrenjas, 4 raste në Kurbin, Rrogozhinë, Mallakastër, Tepelenë, Divjakë, Gramsh, 3 raste në Krujë, Mirditë, Librazhd, Gjirokastër, Malësi e Madhe, Bulqizë, 2 raste në Mat, Përmet, Dibër, Kuçovë, 1 rast në Korçë, Has, Pukë, Skrapar, Poliçan, Këlcyrë./K.C/dritare.net