Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Eurodeputeti David McAllister uron Ramën për fitoren: E ardhmja e Shqipërisë është në BE!

Eurodeputeti David McAllister uron Ramën për fitoren: E ardhmja e

Eurodeputeti David McAllister uroi kryeministrin Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit. Në mesazhin e tij thuhet se po ndjek me shumë vëmendje procesin e integrimit në BE.

“Z. Rama me lejoni t'ju përgëzoj për fitoren tuaj në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Suksese për mandatin e radhës dhe zhvillimet e ardhshme në vend dhe si kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, sigurisht që e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit dhe besoj se ky proces ka një të ardhme dhe të 6 vendet e BP do të bëhen anëtare të BE-së”, thuhet në mesazhin e McAllister për kryeministrin Rama./L.F-dritare.net