Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Projektligji u miratua/ Sa do të rritet paga e deputetëve dhe qeveritarëve!

Projektligji u miratua/ Sa do të rritet paga e deputetëve dhe

Kuvendi ka votuar pro rritjes së pagave për administratën qendrore dhe vendore, e konsideruar si reforma më e madhe për rritjen e pagave deri më sot. Me 95 vota pro dhe 3 kundër, deputetët kanë votuar projektligjin që parashikon rritjen e pagave për 130 mijë punonjës të administratës, përfshirë edhe deputetët, ministrat, kryeministri dhe presidenti.

Në fokus të seancës së sotme plenare në Kuvend ishte diskutimi dhe votimi i projektligjit. Drita jeshile për rritjen e pagave u dha nga Komisioni i Ekonomisë në mbledhjen e së martës.


Sa do të rriten pagat e deputetëve dhe qeveritarëve!

Projektligji u miratua/ Sa do të rritet paga e deputetëve dhe