Na ndiqni edhe në

Shëndet

Disa arsye pse ndjeheni gjithmonë të uritur!

Disa arsye pse ndjeheni gjithmonë të uritur!

Uria është sinjali natyror i trupit tuaj se ka nevojë për më shumë ushqim. Uria ju bën më nervoz, të shpërqendruar dhe ju shkakton dhimbje koke. Shumë njerëz mund të kalojnë disa orë pa ngrënë asgjë nga vakti në vakt, megjithëse kjo nuk është e ngjashme për të gjithë. Ka disa arsye pse ndjeheni gjithmonë të uritur, sidomos nëse jeni në dietë. Ja disa prej tyre!

1. Nuk jeni duke ngrënë mjaftueshëm proteina

2. Nuk po flini sa duhet

3. Dieta juaj ka pak yndyrë

4. Nuk jeni duke pirë mjaftueshëm ujë

5. Dieta juaj nuk ka fibra

6. Hani ndërsa jeni të shpërqendruar

7. Stërviteni shumë

8. Pini shumë alkool

9. Jeni tepër të stresuar

10. Po merrni shumë ilaçe

11. Hani shumë shpejt./L.F-dritare.net