Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Nëse nuk e dini se çfarë të konsumoni në mëngjes, dritare.net sjell për ju disa ide. Jo vetëm që nuk duhet ta nisni ditën pa ngrënë mëngjesin, por duhet që të përzgjidhni produktet në mënyrë që dita të nisë plot energji.

Fruta dhe tost me gjalpë bajamesh dhe sallam

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Shumë njerëz besojnë se, ky kombinim është shumë i çuditshëm. Por është i shijshëm dhe mjaft i shëndetshëm.

Vezë, tost avokadosh dhe boronica.

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Vezë të skuqura me rukola

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Petulla të shëndetshme

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Tërshërë me fruta

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Omëletë me perime. Kjo recetë është shumë e shijshme.

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Vezë të ziera

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Nëse mëngjesi juaj përmban dhe vezë, atëherë kjo është një ide e shkëlqyer. Veza përmban proteina dhe vitamina të shëndetshme që e ndihmojnë shumë organizmin tuaj./