11:22 - 23 Maj, 2019

Minatorët në protestë para parlamentit, për statusin

Ndërsa ka nisur seanca plenare në Kuvend, jashtë saj ndodhen minatorët të cilët po protestojnë për miratimin e statusin. Minatorët...
Minatorët në protestë para parlamentit, për statusin

Kur do të çelen negociatat e Shqipërisë me BE?

Në prag të publikimit të progres-raportit të BE-së po shtohen gjasat që vendimi për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe...
Kur do të çelen negociatat e Shqipërisë me BE?

Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm, për fituesit e lotarisë amerikane

Për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë amerikane këtë vit, Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm. Përmes...
Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm, për fituesit e lotarisë amerikane

Si do të jetë moti sot, e enjte 23 maj 2019

Paraditja e ditës së sotme, paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme. Më të shpeshta, vranësirat, do të...
Si do të jetë moti sot, e enjte 23 maj 2019

Integrimi/ Çipa: Shqipëria ka përfaqësim të dobët diplomatik

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin Arena në RTV ORA, ka folur në lidhje me procesin e negociatave. Çipa...
Integrimi/ Çipa: Shqipëria ka përfaqësim të dobët diplomatik

Anulohet vendimi për kthimin e Fakultetit të Gjeologjisë, në Pallatin e Drejtësisë

Qeveria ka vendosur anulimin e vendimit të marrë në 2014-ën, që Fakulteti i Gjeologjisë dhe Minierave do t’i kalonte Ministrisë...
Anulohet vendimi për kthimin e Fakultetit të Gjeologjisë, në Pallatin e Drejtësisë

Bumçi tregon çfarë biseduan demokratët me delegacionin anglez

Ish-deputeti demokrat Aldo Bumçi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora deklaroi se në takimin e opozitarëve me delegacionin...
Bumçi tregon çfarë biseduan demokratët me delegacionin anglez

Bumçi: Ambasada e Britanisë ka shtuar policë për krimin. Çipa: E pavërtetë

  Ish-deputeti demokrat Aldo Bumçi në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, tha se ambasada e Britanisë së...
Bumçi: Ambasada e Britanisë ka shtuar policë për krimin. Çipa: E pavërtetë

Horoskopi i datës 23 maj 2019

Dashi Falë Saturnit do jeni shumë më të përgjegjshëm dhe do mateni disa herë para se të hidhni hapa. Nëse...
Horoskopi i datës 23 maj 2019

Krimi në Shqipëri/ Bumçi: Britania e Madhe ka shtuar personel në Ambasadë

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila në RTV ORA, ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi ka treguar detaje nga...
Krimi në Shqipëri/ Bumçi: Britania e Madhe ka shtuar personel në Ambasadë

LAJMET E DITËS

Masakra e Peshkëpisë/ Si u vranë dy ushtarakët shqiptarë. Për çfarë dyshohet Fredi Beleri dhe dëshmia që dha në prokurori

Prokuroria për Krime të Rënda mori në pyetje Fredi Belerin, i cili është vënë nën...

Betohen dy deputetët e rinj, njëri i dënuar në Gjermani

Dy deputetët e rinj, Ervis Meço dhe Artemis Dralo Malo, janë betuar sot në Kuvend. Artemis...

Disa ide si të visheni në zyrë, gjatë verës!

Në ditët e nxehta të verës, është paksa e vështirë si të gjesh kombinimin e...

Vajza, ja sjelljet që ju bëjnë më tërheqëse!

Të jesh atraktive nuk do të thotë të kombinosh bukur rrobat me risitë e fundit...

Minatorët në protestë para parlamentit, për statusin

Ndërsa ka nisur seanca plenare në Kuvend, jashtë saj ndodhen minatorët të cilët po protestojnë...

Selena Gomez e thotë vetë, ajo do të martohet me aktorin 68-vjeçar

Këngëtarja e njohur Selena Gomez, tha një lajm të papritur në Instagram, saqë ka shokuar...

Rama i dërgoi letër publike, Basha mbledh aleatët në selinë blu

Të mërkurë, kryeministri Edi Rama, i nisi një letër publike kryetarit të PD-së Lulzim Basha,...

Kur do të çelen negociatat e Shqipërisë me BE?

Në prag të publikimit të progres-raportit të BE-së po shtohen gjasat që vendimi për çeljen...

Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm, për fituesit e lotarisë amerikane

Për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë amerikane këtë vit, Ambasada e SHBA ka...

E pazakontë Kim Kardashian, vesh buqetë me trëndafila

Kim Karadshian, në një nga postimet e saj të fundit në Instagram, ka nxjerrë një...

Ministri serb Daçiç flet pas sulmit terrorist në Somali: Mezi shpëtuam

I shpëton sulmit me eksploziv Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç. Ai ishte në...

Jep dorëheqjen ministrja e kabinetit May, Andrea Leadsom

Udhëheqësja e dhomës së përfaqësuesve. Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqje nga kabineti qeveritar i Mayt,...

Rama nxjerr videon: Pamje nga korsitë e biçikletave, në Tiranë

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm, ka postuar një video nga krosit e biçikletave në...

Kufiri i SHBA/  Vdes fëmija i gjashtë emigrant, në paraburgim

Një vajzë 10-vjeçare nga El Salvadir, vdiq në burgun amerikan vitin e shkuar. Ky ishte...

Si do të jetë moti sot, e enjte 23 maj 2019

Paraditja e ditës së sotme, paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme. Më...

Disa truke si t’i bëni dhomat e vogla, të duken të mëdha!

Nëse dhoma e ndenjës është e vogël, ka disa mënyra të thjeshta për ta bërë...

Foto/ Si ishin dhe si janë? Ja gratë e famshme me bashkëshortët e tyre!

Të gjithë e dimë që të marrëdhëniet nuk janë të lehta për t'u mbajtur gjatë....

Dash Shehi: Letra e Ramës për Bashën, tallëse

I ftuar në emisionin Opinion, Dashamir Shehi ka folur për letrën e hapur që kryeministri...

Foto të pazakonta të familjes mbretërore britanike!

Nga gjithë familjet mbretërore, britanikja është ajo më e famshmja. Të gjithë njerëzit janë kuriozë...

Beteja e jetës për Ilir Metën dhe Sali Berishën!

Nga Mero Baze Presidenti nuk përbën lajm kur flet kundër reformës në drejtësi. E ka votuar...

Integrimi/ Çipa: Shqipëria ka përfaqësim të dobët diplomatik

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin Arena në RTV ORA, ka folur në lidhje...

Basha: Fjalën e kanë shqiptarët, nuk do të ketë pakte kulisash

Lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një postimi në Twitter, është shprehur se, fjalën e...

Anulohet vendimi për kthimin e Fakultetit të Gjeologjisë, në Pallatin e Drejtësisë

Qeveria ka vendosur anulimin e vendimit të marrë në 2014-ën, që Fakulteti i Gjeologjisë dhe...

Bumçi tregon çfarë biseduan demokratët me delegacionin anglez

Ish-deputeti demokrat Aldo Bumçi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora deklaroi se në...

Kosova dhe shqiptarët në rajon

Kosova dhe shqiptarët në rajon

SHKRIME TË DRITANIT

SHKRIME TË RUDINËS

DRITARE PODCAST

Dritare Podcast -Amos Oz

PITILUSHE PODCAST

LAJMET MË TË LEXUARA

DRITARE PLUS

LAJME NGA URA E GALLATËS

Bamiri: Cili ishte shkaku i vërtetë që u prisha me Berishën!

Qarkullojnë fjalë nga më të ndryshmet për prishjen e marrëdhënieve të mia me Berishën. Shumë ia vënë fajin ngjarjeve të 21 janarit. Por e...

Zbulohet mesazhi i fshehtë i Ilir Metës

Meta ka qënë shumë i zënë sot në mëngjes pasi agravimi i situatës kërkonte ndërhyrjen e tij. Së pari mendoi që duhet t’i bënte thirrje...

Pjesë nga ditari i Ramës: Çfarë mendon për 16 marsin!

E dielë 10 Mars U bënë tre ditë që jam në Fier dhe nuk më iket. Më merr edhe Linda në telefon se bëhet merak,...

BLOG NE DRITARE

Beteja e jetës për Ilir Metën dhe Sali Berishën!

Nga Mero Baze Presidenti nuk përbën lajm kur flet kundër reformës në drejtësi. E ka votuar nën presion me...

Pse Meta-Berisha-Basha nuk kanë çfarë bëjnë dhe ku i...

Nga Spartak Ngjela Shqipëria sot ka rënë në një konflikt verbal të një niveli i cili është shumë vulgar...

Ligji 8153 “Për Statusin e Jetimit” që mban peng...

Nga Alfred Muharemi Prej tre dekadash shoqëria shqiptare vuan një mungesë të theksuar vëmendje nga organizmat shtetërore dhe asaj...

Meta rrëmben spektrin e kryeopozitarit të Reformës në Drejtësi

Nga Andi Bushati Ilir Meta ka pranuar të veshtë kostumin e liderit të koalicionit gjithnjë e më të madh...

SHKRUAJ NË DRITARE

Mjaft sulmuat Flora Brovinën, o njerëz!

Nga Lis Bukuroca U shtangëm, u tronditëm, na u prish gjaku pse Flora Brovina bëri një gabim. U shkruan...

Universiteti s’ka nevojë për pakt, por për reformim!

Nga Dosti Banushi Të bësh pakt do të thotë të bësh kompromise. Arsimi universitar në Shqipëri s'ka nevojë për...

Një ngjarje për të reflektuar në këtë trazirë që...

    Nga Denisa Daka Më 13 maj 1981, Gjon Pali II do të goditej me dy plumba nga pistoleta e...

Jean-Paul Sartre: Ai që ka budallenjtë kundër vetes, meriton...

Lindur më 21 qershor 1905 në Paris, Jean-Paul Sartre ishte një pionier i fovizmit dhe ekzistencializmit intelektual. Autor...

SHQIPTARËT E MREKULLUESHEM

Josefi, një vlonjat fantastik në galeritë më të mira të Nju...

Nga Enkeleda Bodini Keni dëgjuar për Josef Koten? Nëse jo, mos e humb këtë shkrim. Jozefi është piktor dhe veprat e tij ekspozohen në galeritë më të mira amerikane, në Cutter and Cutter Fine Art apo Ocean Galleries Stone Harbor. Aty ku gjen Chagall, Miro, Dali, do gjesh edhe piktorin vlonjat. Dritare.net do...

SHOWBIZZ

Kam provuar të bëj seks, por më shkakton ankth!

Pyetje Sofit: Jam një 20-vjeçare në universitet. Dëshiroj me çdo kusht të krijoj një marrëdhënie serioze apo dhe thjesht të jem me dikë, por më kap ankthi...

Vjehrra ime është përbindësh!

Pyetje Sofit: Jam shumë e inatosur me vjehrrën time.  Nuk e kam pëlqyer që në fillim, por tani është kthyer në një person mbytës.  Kërkon shumë vëmendje...

Si mund ta shpëtoj martesën time?

Pyetje Sofit: Zbulova para një muaji që bashkëshorti më tradhton. Jemi bashkë prej 12 vjetësh, kemi kaluar bashkë plot gjëra, por këtë nuk po e kaloj dot. U...

5 arsye pse këtë të shtunë duhet të jesh në TIRANA PRIDE 2019 dhe...

Nga Xheni Hatillari Kur flas për këtë çështje, mendoj që deri para disa viteve kam...

Do të shpëtosh planetin? Ndrysho këto 5 zakone!

Nga Xheni Hatillari Që ta dini ky artikull, ka pasur këtë javë një audiencë para...

Pesë vajzat shqiptare më influente online

Nga Xheni Hatillari Nuk e di ende nëse mes moshatarëve të mi ka nga ata...

HOROSKOPI NE DRITARE

Horoskopi Ditor

Horoskopi i datës 23 maj 2019

Dashi Falë Saturnit do jeni shumë më të përgjegjshëm dhe...

Horoskopi Javor

Horoskopi javor 20- 26 maj 2019

Dashi Javë e bukur do jetë kjo për të gjithë....

Horoskopi Mujor

Horoskopi i muajit maj 2019

Dashi Jeta familjare nuk do ecë shumë mirë gjatë këtij...

Çfarë nuk dini për shenjën tuaj

Sipas shenjës astrologjike, ja marka luksoze që ju përfaqëson

Dashi: Bugatti. Marka e makinave luksoze është ajo që...

MOTI NË DRITARE

Si do të jetë moti sot, e enjte 23 maj 2019

Paraditja e ditës së sotme, paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme. Më të shpeshta, vranësirat, do të jenë në mesditë, ku priten dhe shira afatshkurtër në veri dhe në zonat qendrore. Në...

Si do të jetë moti, e mërkurë 22 maj

Shqipëria dominohet nga kthjellime të alternuara me vranësira kalimtare në orët e para të ditës, në veri dhe zonat lindore, duke gjeneruar herë pas here shira të dobëta. Por pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet...

Moti sot, ja zonat ku do të ketë reshje shiu!

Ditën e sotme moti do të jetë kryesisht i kthjellët në ultësirën perëndimore, por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore, veri dhe verilindje. Herë pas herë në zonat malore do të ketë dhe...

Shira dhe ulje temperaturash, ja kur do të përmirësohet moti!

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash dominojnë deri në mesditë, në të gjithë vendin, ku më të dendura paraqiten në ultësirën perëndimore. Por mesdita sjell shtim të vranësirave të cilat herë pas herë do të gjenerojnë...

BOTA

Jep dorëheqjen ministrja e kabinetit May, Andrea Leadsom

Udhëheqësja e dhomës së përfaqësuesve. Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqje nga kabineti qeveritar i Mayt, duke thënë se ajo nuk beson se qasja e...

Kufiri i SHBA/  Vdes fëmija i gjashtë emigrant, në paraburgim

Një vajzë 10-vjeçare nga El Salvadir, vdiq në burgun amerikan vitin e shkuar. Ky ishte një rast i paraportuar në media, i cili bëri...

Video/ E sulmojnë protestuesit, lideri i BREXIT ngujohet në autobus

Nigel Farange, lideri i partisë BREXIT është ngujuar në autobusin e fushatës pasi është rrethuar nga qindra protestues të revoltuar që mbajnë milkshake në...

Foto/ Shkoi tek dentisti dhe u zgjua pas 3 muajsh, i mungonin gjymtyrët, një...

Një vizitë tek dentisti në vitin 1999 i ndryshoi përgjithmonë jetën 38-vjeçarit anglez, Tom Ray, i cili ka treguar historinë e trishtë të jetës...

KURIOZITETE

Vajza, ja sjelljet që ju bëjnë më tërheqëse!

Të jesh atraktive nuk do të thotë të kombinosh bukur rrobat me risitë e fundit të kozmetikës, apo të kesh bukuri natyrale dhe përsosmëri...

Foto/ Si ishin dhe si janë? Ja gratë e famshme me bashkëshortët e tyre!

Të gjithë e dimë që të marrëdhëniet nuk janë të lehta për t'u mbajtur gjatë. Të duash dikë nga larg dhe të martohesh me...

Foto/ Shkoi tek dentisti dhe u zgjua pas 3 muajsh, i mungonin gjymtyrët, një...

Një vizitë tek dentisti në vitin 1999 i ndryshoi përgjithmonë jetën 38-vjeçarit anglez, Tom Ray, i cili ka treguar historinë e trishtë të jetës...

Video/ Gjesti i rrallë, vajza 21-muajshe shpëton jetën e 3 personave

Prindërit e një vajze të vogël, vetëm 21-muajshe kanë bërë një gjest të rrallë në momentin që vajza e tyre kishte një tumor në...

STIL JETE

Disa ide si të visheni në zyrë, gjatë verës!

Në ditët e nxehta të verës, është paksa e vështirë si të gjesh kombinimin e duhur të veshjes. Ne të dritare.net jemi këtu për...

Foto/ Zbuloni si janë transformuar bikinit, me kalimin e viteve!

Moda ndryshon. Ndryshojnë modelet e fustaneve, xhinseve, atleteve, xhupave dhe bikinit. Dihet që moda ripërtërin vetveten, dhe rikthen sërish veshjet e 30-40 vjetëve më...

Veshjet më të bukura në shfaqjen e luleve, në Chelsea!

Të hënën, ishte shfaqja e luleve në Chelsesa, ku shumë të famshëm ishin të pranishëm, përfshirë këtu dhe mbretërorët. Natyrisht, në një festë lulesh, vëmendje...

Ide si të kombinoni atletet më çdolloj veshje!

Tashmë moda ka ndryshuar shumë. Fustanet dhe kostumet nuk vishen vetëm me taka, por dhe me atlete. Dritare.net ju sjell në galerinë më poshtë, ide...

SHËNDET

PA FILTRA

DRITARE NË VITE

Rrëfimi i fundit i motrës: Ja si i vranë Margarita dhe...

Ky është rrëfimi i jashtëzakonshëm i Afërdita Tutulanit, motrës së heronjve të popullit, Margarita dhe Kristaq Tutulanit, për gazetaren Rudina Xhunga. Afërdita kujton me dhimbje...

Intervista e Sadije Agollit, gruas së rrallë te Dritëroit unik

Nga Rudina Xhunga Kjo eshtë nje intervistë e realizuar me 6 gusht 1995 me Sadije Agollin, një grua e rrallë, që e shoqëroi burrin unik ...

Udhëtim

NA NDIQNI NE

78,026FansaPëlqeje
10,741NdjekësitNdjek
26,293NdjekësitNdjek

Ushqim

SI TË MOBILOSH SHTËPINË

Dritare TV

Xhevit Hysenaj: Ja sa të punësuar ka në industrinë e bimëve medicinale!

Emisioni "Dritare me Rudinën" këtë të martë kishte temë turizmin. Një rëndësi e veçantë në emision iu kushtua edhe bimëve medicinale dhe tregtimit të tyre në Shqipëri dhe jo vetëm. Xhevit Hysenaj kryetari i shoqatës së...