Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Pse duhet të hani disa kokrra arra në mëngjes!

Pse duhet të hani disa kokrra arra në mëngjes!

Të shijshme dhe plot me proteina, arrat duhet të jenë në listën e produkteve që konsumoni në mëngjes.

Ato kanë vërtet shumë kalori, ndaj këshillohet të mos e teproni me sasinë.

Pse duhet të hani disa kokrra arra në mëngjes!

Për të gjithë ata që vuajnë nga diabeti, arra ul nivelin e sheqerit në gjak, ndaj është një ndër produktet që nuk duhet të jetë jashtë vaktit të mëngjesit.

Por ju mund edhe të merrni të gjitha proteinat e duhura, nëse bëni bashkë pak bollgur, kos dhe disa arra të copëtuara.//K.C/dritare.net