Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Aksidentohet dhe humb jetën 23 vjeçarja shqiptare, në New York!

Aksidentohet dhe humb jetën  23 vjeçarja shqiptare, në New

Adriana Sylmetaj, 23-vjeçare nga Kosova ka humbur jetën në New York si pasojë e një aksidenti të rëndë me makinë.

Sipas raportimeve mësohet se shoferi që drejtonte automjetin ishte një emigrant shqiptar, nën efektin e alkoolit.

Drejtuesi 30 vjeçar i mjetit ishte jashtë rrezikut për jetën dhe u arrestua nga policia, ndërsa 23 vjeçarja ka ndërruar jëtë menjëherë në vendin e ngjarjes.

Aksidenti me pasoja fatale ndodhi rreth orës 4:45 të mëngjesit të së shtunës./A.ZH-dritare.net