Na ndiqni edhe në

Sport

SHBA fiton medaljen e artë për të katërtën herë radhazi në basketboll për meshkuj

SHBA fiton medaljen e artë për të katërtën herë

Kevin Durant ka drejtuar ekipin e basketbollit për meshkuj në titullin e katërt radhazi të artë të basketbollit olimpik me një fitore 87-82 ndaj Francës.

SHBA ka fituar medaljen e saj të katërt të artë olimpike të basketbollit për meshkuj, duke mbajtur Francën 87-82.

Kevin Durant shënoi 29 pikë për amerikanët dhe iu bashkua Carmelo Anthony si i vetmi tri herë medalje ari në basketboll për meshkuj.

Durant tashmë u bë golashënuesi kryesor në historinë e meshkujve amerikanë në këtë turne. Ai shënoi 30 pikë në lojërat e medaljes së artë në 2012 dhe 2016, si dhe gati sa nuk arriti përsëri këtë herë./M.T/dritare.net