Na ndiqni edhe në

Udhëtim

27 vjeçarja që ka vizituar e vetme gjithë kombet e botës, ndan me ne 10 vendet e preferuara

27 vjeçarja që ka vizituar e vetme gjithë kombet e botës,
Cassie De Pecol, vajza 27 vjeçare amerikane, është e bindur se ka kaluar shumë paraardhës dhe që ka hyrë në Rekordet Guines, do pyesni veten pse? Sepse është e para grua (e para amerikane), që ka dokumentuar udhëtimin e saj në çdo shtet Sovran.  Është edhe më e reja që ka bëra një gjë të atillë, dhe më e shpejta në vetëm 18 muaj dhe 26 ditë ka vizituar çdo shtet sovran të botës.

Në botë janë 196 shtete sovrane dhe Cassie I ka vizituar të gjitha,  por këto janë sipas saj 10 vendet që duhen vizituar patjetër./dritare.net

Mongoli

Butan

Maldive

Vanuatu

Pakistan

Oman

Tunizi

Perù

Costa Rica

SHBA